Doğan’dan “Çocuklara satranç öğretin” çağrısı

Kısa bir süre önce ikincisi yapılan İsmail Gaspralı Satranç Turnuvası’nda dereceye giren öğrencileri makamında kabul edip tebrik eden Başkan Doğan “S...

BÜYÜT

Kısa bir süre önce ikincisi yapılan İsmail Gaspralı Satranç Turnuvası’nda dereceye giren öğrencileri makamında kabul edip tebrik eden Başkan Doğan “Satrancı beynin sporu olarak görüyorum. Zekâ mutlaka Allah vergisidir, ancak zekânın kullanım kapasitesini arttırmak çok değişik yöntemlerle yapılabilir. Satrançta bunlardan bir tanesidir.

 

SATRANÇ, SABIR VE UMUT DEMEK

Satranç demek aklını, zekâsını kullanmak demek. Satranç demek zor şartlarda en hızlı, en doğru kararı vermek demek, dayanıklılık, sabır ve umut demektir. Satranç sporu özellikle gençlerimizin geleceğe daha sağlam adımlarla ilerlemesini sağlıyor. İzmit Belediyesi olarak şehrin 5 ayrı noktasında satranç okulları açtık. Buralarda binlerce çocuğumuz satranç öğreniyor. Satranç turnuvasında dereceye giren çocuklarımızın açtığımız satranç okullarının öğrencileri olmaları bizlere ayrı bir gurur vermekte, ne kadar doğru bir iş yaptığımızı göstermektedir. Anne babalardan ricam, çocuklarını mutlaka satranç öğretsinler. Bunun çok büyük faydasını göreceklerdir” dedi.

Ziyaret sırasında İsmail Bey Gaspıralı 2.Satranç Turnuvasında birinci olan Ahmet Hamza Kaçar ile 16 yaş altı kategorisinde dördünce olan Mert Taner,  Başkan Doğan ile maç yaptılar.

09 Mart 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR