CHP'nin mahalle şöleni miting gibi

CHP’nin Mehmet Ali Paşa Komitesi tarafından düzenlemiş olduğu Mahalle Şöleni dün Mehmet Ali Paşa Çelik Sokak’ta gerçekleştirildi. Başbakan Recep Tay...

cosku.jpg

CHP’nin Mehmet Ali Paşa Komitesi tarafından düzenlemiş olduğu Mahalle Şöleni dün Mehmet Ali Paşa Çelik Sokak’ta gerçekleştirildi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın mitingiyle aynı güne denk gelen etkinlik büyük bir coşkuyla gerçekleştirilirken programda CHP Kocaeli Milletvekili Haydar akar, CHP Genel Sekreteri Bihlun Talaylıgil, CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan, CHP İzmit İlçe Başkanı Selman Yıldırım, CHP İzmit Belediyesi Başkan Adayı Sefa Sirmen, CHP Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Ali Akdemir, meclis üyeleri, partililer ve yaşlısı genciyle mahalle sakinlerinin büyük kısmı hazır bulundu.

‘BÜYÜK BAŞKAN’

Her yerin Türk ve CHP bayraklarıyla donatıldığı alanda Sefa Sirmen’in dev posterleri de yer aldı. Uzun masalar etrafına yerleşen katılımcılar ellerindeki parti bayraklarıyla CHP’nin seçim şarkılarına eşlik etmeyi ihmal etmedi. Sokağın başında davul zurna ile karşılanan Sefa Sirmen ve diğer protokol üyeleri herkesi selamlayarak alana doğru geldi. Katılımcılardan büyük bir teveccüh gören Sefa Sirmen, ‘Büyük Başkan’ sloganları eşliğinde ilerledi.

İKTİDARA YÜRÜYÜŞ

Alana yerleştirilen büyük otobüsün üzerinden katılımcılara seslenecek olan protokol üyeleri konuşmak üzere yerlerini aldılar. Açılış konuşmasını gerçekleştiren Mahalle Komite Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, bu coşku iktidara yürüyüşümüzün göstergesidir diyerek, “2014 Kocaeli bizim” ifadesini kullandı. Ardından konuşan Selman Yıldırım ise Başbakan’ı kastederek, “Bugün Kocaeli’den büyük hırsız geçti” dedi.

SOSYAL DEMOKRATLARIN BAYRAMI

Sözlerini uzatan Yıldırım, “Herkes ceplerini kontrol etsin” dedi. Buranın AKP’ye hesap sormak için onurlu insanlarla doldurulduğunu da ekleyen Selman Yıldırım, “Burada taşıma insanlar yok. 30 Mart sosyal demokratların bayramı olacak. Bayramdan bir gün önce ise Genel Başkanımız Perşembe Pazarı’na geliyor. İşte orası sözün bittiği yer olacak. Kimseyi taşımadan yürekli insanlarla o mitingi yapacağız. Orayı doldurmaya hazır mısınız?” diye seslendi.

KOCAELİ’NİN GÜCÜYLE

Sonrasında söz alan Yalçın Kuşkan da Selman Yıldırım’ın sözlerini doğrulayarak, “Bugün Başbakan miting için ilimize geldi. Ama yollar kapandı. Hiçbir suçu olmayan insanlar gözaltına alındı. Böyle bir kentte yaşıyoruz. İnsan odaklı projelerimizi hayata geçirmek için çok az kaldı. En büyük projemiz de AKP zihniyetini kentten yok etmek. Diğer illerden taşıma yapılmadan, Kocaeli’nin gücüyle nasıl miting yapılacağını 29 Mart’ta göstereceğiz” dedi.

ÖZÜR DİLEMESİ GEREK

Sefa Sirmen ise bu gördüğü kalabalık karşısında umudunun katlandığını dillendirerek, “30 Mart sonucunu hep birlikte Belsa’dan yapacağız. Bu görüntü onu gösteriyor. Hizmete geldiğimizde İzmit’in birçok sorunu vardı. Yuvacık Barajı ile ilgili Başbakan’ın özür dilemesi gerekirken bize sataşıyor, bize hakaret ediyor. Halbuki Sefa Sirmen, hem adalete hem de halka hesap vermiş” şeklinde konuştu.

HARAMİLERİN İKTİDARINA SON VERECEĞİZ

Aynı duyarlılığı Başbakandan da beklerdim ifadesine yer veren Sirmen, “Sen de hesap versene, çocuklarını teslim etsene. İnşallah 30 Mart'ta siz bunun hesabını soracaksınız. Söz verdiğimiz bütün projeleri yapacağız. Belediyede biz 40 bin kişiye ekmek vermiştik. Şimdi ise bu mahalleden belediyeye giren bir kişi yok” diyerek sözü Haydar Akar’a bıraktı. 30 Mart’ta hep birlikte haramilerin iktidarına son vereceğiz diyen Akar;

SEFANIZI ÖZLEMİŞSİNİZ

“Türk insanı Başbakan’ını evlatlıktan reddedecek. Aslan yürekli Tahsin Tarhan’ı, duayenimiz Sefa Sirmen’i başkan yapacağız. 30 Mart’tan sonra ilimize turist otobüsleri tekrar gelecek” diyerek sözü Bihlun Talaylıgil’e bıraktı. Sefanızı özlemişsiniz. 1 hafta sonra İzmit’e ‘Sefa’ gelecek diyen Talaylıgil, “Sefamız olacak. Hep beraber halay çekiyoruz. Bir hafta sonra bu halayı Türkiye çekecek” dedi.

SON KULLANMA TARİHLERİ GEÇİYOR

Bugün buradan biri geçmiş diyerek Başbakan’a gönderme yapan Talaylıgil, “Giderken muhakkak bir şeyler götürmüştür. Çünkü onlar beraber yürüttüler bu yollarda. 30 Mart’ta son kullanma tarihleri geçiyor. Ampulü patlatacağız. AKP’nin biletini birlikte keseceğiz. Sefa markadır. Az kaldı Sefa geliyor” diyerek sözlerini noktaladı. Program konuşmalar ardından sona erdi.

24 Mart 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

hasan kolsuz - Sefa bey bilmiyo galiba, miting iptal diye bir haber var,ayrıca sefa beyin vaadleri sanki işmdiki belediyenin vaadleriydi daha önceki seçimde,kes kopyala yapıştır olmuş

Yanıtla . 0Beğen 24 Mart 09:58
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR