Gebze İMH’den konferans

Gebze İnsan ve Medeniyet Hareketi tarafından düzenlenen “İslam’da Düşünce ve Eylem Uyumu” konulu konferans, 31 Ocak Cumartesi akşamı saat 19.30’da Ke...

BÜYÜT

Gebze İnsan ve Medeniyet Hareketi tarafından düzenlenen “İslam’da Düşünce ve Eylem Uyumu” konulu konferans, 31 Ocak Cumartesi akşamı saat 19.30’da Kent Meydanı Gebze Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tefsir Ana Bilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Yaşar Düzenli tarafından verilecek konferansta, Kur’an ayetleri çerçevesinde İslam’da düşünce ve eylem bütünlüğü, Müslümanların bugün yaşadığı düşünsel ve davranışsal sorunlar, güncel yorumlar ve değerlendirmeler ışığında ele alınacak.

“Kur’an Işığında Evrensel Dengeler ve İnsan” ve “Üslup ve Semantik Açıdan Kur’an ve Şefaat” adlı iki önemli eserin sahibi olan Prof. Dr. Yaşar Düzenli, İstanbul’da Nüzul Sürecine Göre Kur’an Tefsiri çalışmalarını sürdürüyor.

Gebze İnsan ve Medeniyet Hareketi 31 Ocak Cumartesi akşamı gerçekleştirilecek konferansa tüm Gebzelileri davet etti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR