“Kendilerini kullandırmasınlar”

DSP İl Başkanı Selman Gürpınar düzenlediği basın toplantısında tüm Kocaeli’de seçim startı verdiklerini söyleyerek “CHP’li adaylara bel bağlayanlar ke...

BÜYÜT

DSP İl Başkanı Selman Gürpınar düzenlediği basın toplantısında tüm Kocaeli’de seçim startı verdiklerini söyleyerek “CHP’li adaylara bel bağlayanlar kendilerini kullandırmasınlar. Huzur bulacakları parti DSP’dir” dedi
Demokratik Sol Partisi (DSP) İl Başkanı Selman Gürpınar dün parti binasında düzenlediği basın toplantısında 2014 yerel seçimlerine 22 hafta kala Kocaeli genelinde seçim startı verdiklerini belirtti. Kocaeli yerel yönetimlerinin 2004 senesinden bu yana AKP ve CHP’nin siyasi çekişmesi neticesinde halka hizmet vermekten çok Belediye Başkan ve yöneticilerinin oy kapma hırs ve heveslerine alet edildiğini belirten DSP İl Başkanı Selman Gürpınar , “İlimizde 13 Belediye AKP’lidir. Kocaeli Valiliği ve İlçe Kaymakamlıkları AKP’nin devlet içerisinde yaratmış olduğu AKP bürokrasisinin sadık hizmetkârı konumundadır” dedi.
SORUMLULUKLARI BAŞKALARINA YÜKLEYEMEZLER
Selman Gürpınar ilimizde polisiyle, zabıtasıyla, valisiyle, kaymakamıyla, belediye başkanıyla, kamu kurumlarının başındakilerle devletin kendisinin AKP olduğunu söyledi. Gürpınar, “Bu sebeple ilimizde yaşanan tüm sorunlardan ve sıkıntılardan AKP’nin yöneticileri doğrudan sorumludurlar. Hiçbir şekilde bu sorumlulukları başkalarına yükleme hakları bulunmamaktadır” ifadesini kullandı.
AKP YÖNETİCİLERİ SORUMLUDUR
DSP İl Başkanı Selman Gürpınar Kocaeli halkının yaşadığı trafik sorunundan sağlık sorununa, fabrikalaşma sorunundan çevre kirliliği sorununa, taksicilerin sorunlarından minibüs işletmecilerinin sorunlarına, küçük işletmecilerin sorunlarından ilimizde yaşayan memurların sorunlarına kadar daha burada sayamadıkları birçok sorunun çözülmemiş olmasının sorumlusunun ilimizde görev yapan AKP yöneticilerinin bizzat kendisi olduğunu söyledi.
AKP DERDİNE ÇARE OLAMADILAR
Gürpınar, CHP’nin ana muhalefet olmasına rağmen kendisinden beklenen yükümlülükleri ve sorumlulukları yerine getiremediğini ifade etti. AKP’nin yarattığı tehlikenin farkında olan halkın bir kısmının CHP’de umut aradığını, CHP yöneticilerinin de bu derde çare olamadığını belirten DSP İl Başkanı Selman Gürpınar, “İlçelerimizde CHP adaylarına bel bağlayanlara özellikle sesleniyorum, kendilerini kullandırmasınlar, vakitlerini ve paralarını boş yere harcamasınlar” dedi.
KİMSE UNUTMASIN
DSP olarak CHP’den kaynaklanacak bu boşluğu dolduracak güçte ve kudrette olduklarını belirten Selman Gürpınar, DSP’nin Kocaeli’de her ilçede, her beldede ve köyde sempatizanlarının olduğunu, önceki seçimlerde bu bölgelerden oy almış bir parti olduğunu kimsenin unutmamasını söyledi. Gürpınar konuşmasını sonlandırırken “Türkiye’nin değişen şartlarında AKP ve CHP senaryolarının karşısında halkın refaha ereceği, huzur bulacağı tek parti DSP’dir” ifadesini kullandı.

25 Ekim 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR