KOÜ’de “Medyanın aradığı kişi sen misin?” etkinliği

İletişim Fakültesinde gerçekleştirilen söyleşiye konuşmacı olarak ‘Kim Milyoner Olmak İster?’ adlı yarışma programının yapımcısı Mehmet Çam katıldı....

BÜYÜT

İletişim Fakültesinde gerçekleştirilen söyleşiye konuşmacı olarak ‘Kim Milyoner Olmak İster?’ adlı yarışma programının yapımcısı Mehmet Çam katıldı. Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte Çam, medya sektörü hakkında bilgiler verdi.

 

Medyanın diğer sektörlerden farklı olarak iş ilanı ile değil insan kaynakları ile eleman temin ettiğini belirten Çam, “Televizyon sektörünün yarısı iletişim fakültesi mezunu değil. ATV kanalının 19 kişilik çekirdek kadrosunda 2 kişi iletişim fakültesi mezunu” dedi. Ulusal kanalların genelde marka değerleri ile bilindiğini fakat insan kaynaklarının kanalın en değerli unsuru olduğunu da sözlerine ekleyerek konuşmasına devam eden Çam, sektöre girerken referansa önem verildiğini vurgulayarak, “ İnsan kaynakları kanal değerinin üçte ikisini oluşturuyor. Sektöre girebilen kolayca yol alabilir” diye konuştu.

 

Medya sektöründe pazarlamanın da önemini vurgulayan Çam, “ Bizim için bir kişinin ağlaması duygusal değil mekanik bir süreçtir” ifadesini kullandı.

 

Sektörlerdeki network ağlarından da bahseden Çam, medya sektöründeki network ağının da farklılık gösterdiğini belirterek, “ Medyada network ağı samimiyet esasına dayalıdır. Network kurmada kutlama mesajları göndermek bir yöntem değildir, önemli olan samimiyet kurabilmektir. Samimiyet kurmak için de en iyi yöntem yardım istemektir. Genelde kimse yardım isteyen birini kırmaz” dedi.

 

Üniversite hayatının önemine de değinen Çam, üniversitede yaşananların ve öğrenilenlerin yaşamda büyük bir değeri olduğunu belirterek, “Sektörde söylenen okulda öğrendiklerinizi unutun gibi sözleri sakın ciddiye almayın. Sektörde herkes birbirinin ayağını kaydırmaya çalışır fakat okulda hocalar bunun tam tersini yaparlar. Hocalarınız en sağlam networkünüz” diye ifade etti.

 

Etkinlik öğrencilerin soruları ve İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Nigar Pösteki’nin Mehmet Çam’a teşekkür belgesi takdim etmesiyle son buldu.

24 Aralık 2014 Kocaeli- Kültür-SanatYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Erkek öğrencisine tecavüz ettiği iddia edilen öğretmen tutuklandı! mask
Erkek öğrencisine tecavüz ettiği iddia edilen öğretmen tutuklandı!

Kocaeli için kar uyarısı! mask
Kocaeli için kar uyarısı!
Durdurulan şahsın üzerinden çıktı! mask
Durdurulan şahsın üzerinden çıktı!
Plajyolu da tramvaya kavuşuyor mask
Plajyolu da tramvaya kavuşuyor
Karamürsel'de çocuk bıçaklandı! mask
Karamürsel'de çocuk bıçaklandı!
Ekmekte flaş fiyat açıklaması! mask
Ekmekte flaş fiyat açıklaması!

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR