DP'de Nazlıgül yeniden başkan seçildi

Demokrat Parti Kocaeli İl Başkanlığı 5’i olağan kongresinin heyecanını yaşadı. Genel Başkan Gültekin Uysal’ın da katıldığı kongrede tek aday olarak s...

Demokrat Parti Kocaeli İl Başkanlığı 5’i olağan kongresinin heyecanını yaşadı. Genel Başkan Gültekin Uysal’ın da katıldığı kongrede tek aday olarak seçimlere giren Mustafa Nazlıgül yeniden il başkanı oldu. Kocaeli Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nın Konferans Salonu’nda yapılan kongrede 317 delegenin oy kullanma hakkı bulunuyor. Nazlıgül’ün yanı sıra 29 İl yöneticisi de seçildi. DP Genel Başkanı Gültekin Uysal, DP Genel Başkan Yardımcıları Murat Aydoğdu ve Mehmet Ali Yavuz, CHP Milletvekili Haydar Akar, eski CHP Milletvekili Erol Köse, 43. Hükümet Devlet Eski Bakanı Muhammet Kelleci, CHP Eski İzmit İlçe Başkanı Selman Yıldırım ve DP sevdalıları katıldı.

 

TUTUN BU ELİ, DP’Yİ AYAĞA KALDIRALIM

İstiklal Marşı ve Saygı duruşu ile başlayan program divanın seçilmesi ile devam etti. Divan başkalığına Fevzi Yalçın, divan üyeliğine Muharrem Er, Mehmet Hamaloğlu, Adem İpek ve Mithat Ceylan seçildi. Programın açılış konuşmasın da İl Başkanı Mustafa Nazlıgül, “Bu onurlu görevi seçilmiş yönetimle birlikte huzurlarınızdayız. Zor olduğu kadar mukaddes göreve getirmiş partililerime şükranlarımı sunuyorum. Askeri darbelerden en çok mağdur olan biziz. Bir kişinin dudaklarından çıkanın kanun sayıldığı sivil darbe dönemindeyiz. Bundan kurtaracak yine bizleriz. Partimize sahip çıkmak ve destek vermek zorundayız. Tutun bu eli, DP’yi ayağa kaldıralım. DP ayağa kalkarsa Türkiye ayağa kalkar. Bu düğün günümüzde yönetimimiz adına genel başkanımıza teşekkür ederim” dedi.

 

GERÇEK GÜNDEMi KONUŞUN

Daha sonra söz alan DP Genel Başkanı Gültekin Uysal, “Siyasetin her zamankinden zor fikir mücadelesinin alternatif maliyetini her zamankinden daha pahalı olduğu dönemde tüm teşkilatlarımızın önünde saygı ile eğiliyorum. Memleketimize şöyle baktığımızda pek çok ızdırabı acıyı inanıyorum ki sizde yaşıyoruz. Ecdadımızın bize emanet ettiği bu vatan toprağının olması gereken noktalardan başka noktalara çevirdiğine şahit oluyoruz. Türkiye’de milletin gerçek gündemini konuşamayanlara inat ülkenin gerçek gündemini konuşmaya devam edeceğiz” dedi.

 

ŞEHİTLERİN KANI

Bugün maalesef bir yanda demokrasinin askıya alındığı bir ortamda demokratik zemini yeniden ortaya çıkarmak zorundayız diyen Uysal “Ülkemizin içinde binbir sıkıntıyı yaşarken bölgemizde cereyan eden sıkıntı yaşarken bölgemizi uzun süre istikrarsızlığın içinde sürükleyecek bir sürecinde her zaman kinden aha fazla derinleştiğini görüyoruz. Böyle bir dönemde içinde bulunduğumuz coğrafyada sınırlar kanla çizilmektedir. Milletin iradesi ile şehitlerin kanı ile bu vatan bir bütün olarak tutulmuş ise bunun kıymetinin hepimizin anlaması gerekir” açıklamasında bulundu.

 

AHBAP ÇAVUŞ İLİŞKİSİ

10 gün önce Kilis’i ziyaret ettik diyen Uysal, “Orada gördüğümüz manzarada endişeli gözlerden hissettiğimiz bulunduğumuz noktada yeniden şuurumuzu kıyama kaldırırcasına yeniden bu ülkenin politikasını gözden geçirmek zorundayız. Her gün sınırlarımızın içinden füzeler kalkmasına rağmen bu sürdürülemez politikalarının birilerinin ahbap çavuş ilişkisi içinde sürdürdüğü bu siyasetin sürdürebilirliğinin olmadığını haykırmak isterim” ifadelerini kullandı.

 

ŞARK KURNAZLIĞI

Bu iktidarın şark kurnazlığı ile sanki yapmamış gibi davranarak bugüne kadar pek çok sorumluluğunu taşıdığı mesele ile sıyrılmıştır Uysal “Gelin bir kere de şu şark kurnazlığını şu milletin lehine yapın. Her kabahatin birinin sırtına bağrına asmayın. Gelin bu kabahati yeni hükümet vesilesi ile bir önceki başbakanın üzerine yıkın. Bu politikayı değiştirin aksi takdirde orta ve uzun vadede bu büyük ülkenin milli güvenliğini milli birlik ve beraberliğini tehlikeye sokacak pek çok gelişmeler ile karşı karşıya kalabiliriz” şeklinde konuştu.

 

ANALAR AĞLAMASIN 

“Analar ağlamasın dediniz” diyerek sözlerine devam eden DP Genel Başkanı Gültekin Uysal,”  Anaların gözü iki çeşme. Dün terör örgütü ile beraber bütün ısrarlarımıza rağmen Türkiye Cumhuriyeti Devleti üzerine konulduğu temel prensini yok edercesine bir terör örgütünü bölgenin hamisi haline getirirseniz sonunda bu kadar şehidi bu ülkeye verdirtmek zorunda kalırsınız. Bundan sonra bu yanlışlarınız bedelini Anadolu’nun evlatları, Anadolu’nun iki gözü iki çeşme olan analar babalar ödemesin” dedi.

 

MUSTAFA NAZLIGÜL YÖNETİMİ

Mehmet Kılıç, Mükerrem Ocakoğlu, Ali Yılmaz, Uğur Saral, Alim Kurt, Melek Kıldiş, Arzu Aykanat Çakan, İnci Akın, Asil Tavacı, Murat Sevinç, İrfan Bozbağ, Ramazan Tekin, Mehmet Alan, İsmail Yazgan, Sait Özmüş, Birol Korkmaz, Temel Aktürk, Battal  Uluzman, Mustafa Dinç, Nebi Gönenç, Gökhan Ergin, Erhan Demirtaş, Zafer Çağlayan, Ahmet Kıyıcı, Mükremin Doruk, İsmail Kaya, Mehmet Soydan, Mehmet Davutoğlu

 

ÜST KURUL DELEGELERİ

Mustafa Nazlıgül, Cemil Coruh, Ender Altınay, Edem Açıkel, Yusuf Kaçmaz, Ahmet Erman, Üzeriy Mert, Fatih subaşı, Mehmet Kılıç, Aynur Kurt, Salih Akduman, Ömür Aykanat, Nebi Gönenç, Melek Kıldiş, Cem Serhat Dayanç, Erol Gençtürk, Battal Uzman, Mücahit Çalık,  Mete Gür, Selda Pirdal, Sahit Özmüş, İsmail Yazgan, Asil Tavacı, Mahir Akar, Birol Korkmaz, Muhammet Ertürk, Mustafa Dinç, Ali Düzen, Birol Möngü, Sare Varol 

05 Haziran 2016 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR