Hakemlerden sağduyu çağrısı

        TFFHGD KOCAELİ ŞUBESİNDEN AÇIKLAMA Son zamanlarda özellikle 2.Küme müsabakalarında hakem olarak görev alan, Yeni Kandıra Spor oyuncusu tarafın...

BÜYÜT

 

 

 

 

TFFHGD KOCAELİ ŞUBESİNDEN AÇIKLAMA

Son zamanlarda özellikle 2.Küme müsabakalarında hakem olarak görev alan,

Yeni Kandıra Spor oyuncusu tarafından MUSTAFA SARIKAYA,

Çerkeşli Spor oyuncusu tarafından SABİT SELVİ,

Beylik bağı spor oyuncusu tarafından HANİFİ DUMLU,

Derince G.B Spor oyuncusu tarafından FERDİ ÜSTÜN,

Derbent Esnaf Spor oyuncusu tarafından M.ALİ PAŞA arkadaşlarımıza fiili saldırıda bulunulmuştur.

Sporun ruhunda Fair-Play dostluk, centilmenlik, kardeşlik ve adalet olgularının bulunduğunu unutarak hakemlerimize şiddet uygulayan oyunculara Ulusal liderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün sözü olan; bir sporcunun zeki, çevik ve ahlaklı olması gerektiğini hatırlatmakta fayda görüyoruz.

 

YAPANLAR CEZAYI ALACAKTIR

Takdir edersiniz ki hepimizin bir ailesi var. Saldırıda darp edilen arkadaşlarımızın da aileleri sosyal çevreleri var. Herkesin kendisini bu saldırılarda darp edilen arkadaşların ailelerinin yerine koyarak tekrar düşünmelerini istiyoruz. Bizler Hakem camiası olarak onur ve gururumuzu her zaman her yerde ve her türlü şartta koruyacak fikre ve güce sahibiz.Camiamız gerekli prosedürleri yerine getirip bu olaylara sebebiyet verenlerin cezalarını çekmelerini sağlayacaktır.Hakemlerimizin haklarını sosyal ve hukuksal alanda savunmakla beraber bu hareketleri yapanlar hakkettikleri cezayı alacaktır.

 

HAKEMLER OLARAK;

Bütün taban birlikleri ile bir arada çok uyumlu ve düzeyli ilişkiler içerisinde görev yapmaktayız. Sezon içerisinde bir çok kulübümüzden eğitim amaçlı davetler aldık ve ivedilikle cevap verdik bu sayede de iyi iletişimler kurduk.Her kategoride başarılı maçlar ve terfiler yaşanmışken,çok zor ,zevkli ,çekişmeli müsabakalarda sorunsuz bir şekilde süper amatör eleme maçları ve play-off maçları yaşanmışken bu tarz çirkin olaylar bu güzellikleri gölgelemekte ve bizleri son derece üzmektedir.

 

CENTİLMENLİK İÇERİSİNDE MÜCADELE EDİLSİN

Türk Futbol Hakem ve Gözlemci camiasını oluşturan her birey özel bir değerdir. Sporda nefret ve şiddeti körükleyen bu davranışların tekrarlanmaması dileğiyle tüm tarafları sağduyulu olmaya davet ediyoruz, futbolun güzelliklerini görmek istiyoruz. Futbol hatalar oyunudur,hatalı hakem kararları futbolun içinde hep vardır ve her zamanda var olacaktır.Bunların insani hatalar olarak algılanması gerekliliği bir kez daha hatırlatılarak bütün futbol kulüplerini  ve futbolcularını FAİR PLAY anlayışı içerisinde mücadele etmeye davet ediyoruz. – SAYGILARIMIZLA-….

 

02 Mayıs 2014 Kocaeli- Spor


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR