Nevzat Doğan’dan çok iddialı projeler!

        AKP’den İzmit Belediyesi için tekrar aday olarak gösterilen İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’ın proje tanıtım programı bugün Leyla Atakan K...

 

 

 

 

AKP’den İzmit Belediyesi için tekrar aday olarak gösterilen İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’ın proje tanıtım programı bugün Leyla Atakan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Toplantıya Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak, AKP İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz, KOTO Başkanı Murat Özdağ ve partililer, gazeteciler ile vatandaş katılım gösterdi. Nevzat Doğan’ın projelerini aktardığı toplantıda gelecek 5 yıl için hazırlanan sürpriz projeler de aktarıldı.

RAKİPLERİMİZDEN BENZER PROJELER

Adayların projelerinin değerlendirdiğinde bu projelerin hepsinin gerçekleştiğinde katkı sağlayacak projeler olduğunu belirten İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, “Şehri dünya liginde yarıştıracak, İzmit ekonomisine ivme kazandıracak bir bütünlüğü göremiyoruz. Eğer biz birtakım projeler açıklamak istersek yüzlerce proje hazırlayabiliriz. Mesele bu projeleri nasıl yapacağınız. Rakiplerimizin bir tanesinin açıkladığı projelerin 23’ünü biz gerçekleştirmişiz. Ama bunun farkında değiller” dedi.

İKİ KATTAN FAZLASI

Bu belediyenin beş belediyenin birleşimiyle oluştuğunu belirtmek istediğini de ekleyen Doğan, “İlçe belediyesiyiz. Kısıtlı bir bütçeniz var. Yaptığımız projelerin birbirini tamamlaması gerek. Ancak o zaman gelişen bir şehir olabiliriz. Büyümeyi ve kalkınmayı hedefleyerek projelerimizi hazırladık. Türkiye’deki var olan tüm belediyelerde karşılaşmaya hazırım. Vaat ettiklerimizin iki katından fazlasını gerçekleştirdik” şeklinde konuştu.

ASANSÖR ETKİSİYLE

Konuşmasına yeni projelerinden oluşan, içerisinde sürpriz projelerinin de yer aldığı slayt gösterisinin sunumu ile ara veren Doğan, katılımcılar tarafından ayakta alkışlandı. Sunumuna devam eden Nevzat Doğan, teknolojik ivmeden bahsederek, “Teknoloji dalgaları peş peşe geliyor. Bunlardan istifade edenler asansör etkisiyle yükseliyor. Bunu yakalayan şehirler zenginleşerek refaha kavuşuyor” dedi.

FİKRİ IŞIK’TAN DESTEK

3D Yazıcı Teknolojileri Enstitüsü projesinden bahseden Nevzat Doğan, “Yeni dönemin en gözde mesleklerinden biri tasarımcılık olacak. Dünya Tasarım Akademisi projemiz de buna destek olacak. Gerekli desteğimiz Bakan Fikri Işık’tan var. Sinema ve bilgisayar sanatlarındaki inanılmaz değişimle yeni bir dalgalanma yaşanıyor. Bilgisayar sanatları ve Sinema Akademisi’ne üst düzey eğitimciler gelsin istiyoruz” ifadelerine yer verdi.

TECRÜBE TRANSFERİ

Deprem Eğitim Akademisi projesinin önemine de değinen Doğan, “Dünyaya örnek çalışmaları yapabileceğimiz bir ilde yaşıyoruz. Buradan dünyaya bilgi ve tecrübe transferi yapabileceğiz. Panorama İzmit Müzesi şehrimizin panoramik olarak değerlerini ve görsellikle beraber şehrin değerlerini ortaya çıkaracak. Milli Tarih Müzesi ise Türk tarihinin, özellikle bugüne kadarki tüm tarihi değerleri içeren çalışma olacak” dedi.

HEKİM GÖZÜYLE

Bizim projelerimizde bakış açımız hekim gözüyle bakarak büyüttüğümüz projeler diyen Başkan Doğan, “Bazı adaylar yapacağız diyerek vaat ediyor ama biz vaat edilenleri birçoğunu yaptık, bitirdik. Ücretsiz Wifi projemizi tüm parklarda uygulayacağız. Üniversiteli öğrencilerin eski eşyalarını satacağı bir pazar olacak. Biraz daha boyutunu büyüttüğümüz Gençlik Merkezi’ni planladık” bilgilerini verdi.

BAKANLIK ÖRNEK ALACAK

Öğrenci barınması ile ilgili bir açık olduğunu da söyleyen Doğan, “Konforlu, ucuz ve sade bir konseptle yurtlar oluşturacağız. Asistanlar da öğrencidir. Onlara da 1+1 evlerimiz olacak. Olimpik havuz bu şehrin eksiği. Onu da yapacağız. Her eve, öğretmene bir bisiklet hedefimiz var. Öğrenci yurtlarına da bizzat bisiklet vereceğiz ve Bakanlığımız bunu örnek alacak. Kent meydanları gün bekliyor. Kültür Tepesi’ne biraz sanatı da katarak Sanat Tepesi oluşturacağız” dedi.

NERDE YAŞIYORLAR?

Geçtiğimiz günlerde ‘Orduevi sinemasını ve misafirhanesini yıkacağız’ diyen bir adayın söylemini eleştiren Doğan, “Biz oraları yıkalı aylar oldu. Nerde yaşayıp gelip burada aday oluyorlar bilmiyorum. Tramvay her zaman popüler ve tüm adayların açıkladığı proje. Daha önce vaat edilmişti. Tramvayı Büyükşehir’le birlikte uygulayacağız. Teleferik yerleri hazır. Sosyal konutlara ihtiyacımız var” şeklinde konuştu.

KOORDİNASYON İŞLEVİ

Tecrübe Bankası projesinin daha önce de üzerinde durulduğunu belirten Nevzat Doğan, “Emeklilerimizin tecrübesine değer katacağız. İstihdam Merkezi önem verdiğimiz projemiz. İşsiz kardeşlerimizin iş bulmasında koordinasyon işlevi görecek. Merkez şeklinde çalışma yapmamıştık. Projeye çevirdik. Deniz Festivali ile deniz hayatımızda daha çok yer alacak. İnsan ve Teknoloji Fuarı’nda en üst düzeydeki teknoloji ile insanımız buluşacak” dedi.

NASIL YAPACAĞIMIZI BİLİYORUZ

1 Milyon Turist Projesi ile bu şehri turizm kenti yapmak istediklerini kaydeden Doğan, “Önümüzdeki 5 yıl otellerin çok arttığı bir dönem olacak. Birçok projenin büyük maliyetleri olduğunu biliyoruz. Bu projelerin ilçe belediyesinin bütçesi ile gerçekleşmesi kolay değil. Bunu nasıl yapacağımızı da biliyoruz. İzmit Kalkınma Fonu bunun bir alt yapı çalışmasıdır. Yoldan, sudan, kanalizasyondan hiç bahsetmedik” ifadelerine yer verdi.

ESKİLERDEN BİR ŞEY ÇIKMAZ

Tüm çalışmaların bir mantığının olduğunu da söyleyen Başkan Doğan, “Yeterli olduğumuzu düşünüyorum. Kendimize güveniyoruz. Almanya, İngiltere, Japonya neresi olursa olsun finansman bulacağız. Yeni nesil belediyecilikten bahsediyoruz. Eskilerden bir şey çıkmaz. Bu projelerde önerisi olan herkese kapımız açık.

 

 

NEVZAT DOĞAN’IN

PROJELERİ:

Panorama İzmit Müzesi

Milli Tarih Müzesi

Deniz Ürünleri Merkezi

Engelsiz Yaşam Merkezi

Aile Rehberliği Merkezi

Evlilik Okulu

Çocuk Güvenli Yaşam Merkezi

Okul Hizmet Masası

Üniversiteli Pazarı

Gençlik Merkezi

Öğrenci Yurtları-Asistan Evleri

Olimpik Havuz

Aqua Park

Her Eve Bisiklet

Ekolojik Sosyal Tesis

Yeşil Perde

Yeşil Yol

Temalı Bahçeler

Sulak Alan ve Kuş Cenneti

Mahallemizi Güzelleştirelim

Köy Kalkındırma Projesi

Modern Hayvan Pazarı ve Hayvan Borsası

Biogaz Tesisi

Kent Meydanları

Sanat Tepesi

Yer altı –Yer üstü Otoparklar

Tramvay

Teleferik (Anıtpark-Üniversite, Sekapark-Üniversite)

Sosyal Konutlar

Atık Teslim Merkezi

Hurdacılar Sanayi Sitesi

Tecrübe Bankası

İstihdam Merkezi

Genç Girişimciler Projesi

Deniz Festivali

İnsan veTeknoloji Fuarı

1 Milyon Turist

İzmit Kalkınma Fonu

14 Mart 2014 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

05

kubilay - yahu bekirdereye bir taş koymadınız üç yol perişan anca yahyakaptan yuvam oraları yapın daha yolu yapmayı beceremediniz bu projeler bence size ağır gelir

Yanıtla . 0Beğen 14 Mart 14:56
04

kadıköylü - helal olsun akp ye .Allah yar ve yardımcınız olsun

Yanıtla . 0Beğen 14 Mart 14:56
03

desouzaalex - öncekilerin hangisini yaptınız ki şimdi oy istiyorsunuz vaatlerinizle

Yanıtla . 0Beğen 14 Mart 14:56
02

İZMİTLİ. - GEÇTİ bORUN PAZARI, BUNLARI YILLARDIR YAPAMAYANLAR B DAHA HİÇYAPAMAZ

GÖLKAY ÜZERİNE HAVUZ YAPACAKTINIZ SÖZDE, YAPMADIKLARINIZLA ANILACAKSINIZ. GÜLE GÜLE NEVZAT BEY...

Yanıtla . 0Beğen 14 Mart 14:56
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Yeni pazar yerine ilk kazma vuruldu mask
Yeni pazar yerine ilk kazma vuruldu

Milyonlarca liralık ihalenin kazananı belli oldu mask
Milyonlarca liralık ihalenin kazananı belli oldu
5 milyon emeklinin maaşı değişecek! mask
5 milyon emeklinin maaşı değişecek!
7.3 büyüklüğünde deprem! mask
7.3 büyüklüğünde deprem!
YHT, o kente de gidecek mask
YHT, o kente de gidecek
Düğünde oynarken kalp krizi geçirdi! mask
Düğünde oynarken kalp krizi geçirdi!

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR