Kandıra’da büyük ittifak

        Kandıra’da adeta siyaset yeniden dizayn ediliyor. Son üç seçimde ilçede aldığı oylarla az bir farkla seçimleri kaybeden Demokrat Parti, 30 Mar...

 

 

 

 

Kandıra’da adeta siyaset yeniden dizayn ediliyor. Son üç seçimde ilçede aldığı oylarla az bir farkla seçimleri kaybeden Demokrat Parti, 30 Mart seçimlerine büyük bir ittifakla giriyor. Kırat temsilcileri yaklaşan yerel seçimlerde MHP’yi destekleme kararı aldı. Bu büyük ittifak, önceki akşam düzenlenen meclis üyesi aday tanıtım toplantısında deklare edildi. MHP’nin meclis listesinde önemli AKP’liler de bulunuyor.

 

ALTINAY DA KATILDI

MHP Kandıra İlçe teşkilatı önceki akşam Kandıra Bereket Lokantası’nda meclis üyesi adaylarını kamuoyuna tanıttı. İlçe başkanı Türkkan Özcan’ın ev sahipliğindeki programa, il başkanı Aydın Ünlü, Büyükşehir Belediye Başkan adayı Saffet Sancaklı, Kandıra Belediye Başkan adayı Ahmet Şakacı, DP Kandıra İlçe Başkanı Ender Altınay ve MHP ve DP’li vatandaşlar katıldı.

 

DP BİZİ DESTEKLİYOR

Tanıtımın açılışını yapan ilçe başkanı Türkkan Özcan, ilçede yaptıkları büyük ittifakı anlattı. 30 Mart seçimlerinde Demokrat Parti’nin MHP’yi destekleyeceğini dile getiren Özcan, “Demokrat Parti bu süreçte yanımızda yer alacak. İnşallah bu birliktelikle 30 Mart’ta ayrılıkçı, ötekileştiren ve yalnızlaştıran siyasete dur diyen bir Kandıra, dik duran bir Kandıra olacağız. Çapulcu diyen zihniyetlere Kandıra’nın öz evladı olduğumuzu göstereceğiz” diyerek bazı Kandıralı AKP’lilere çapulcu diyen Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na atıfta bulundu.

 

BİZLER ÇAPULCU DEĞİLİZ

Programda konuşan DP İlçe Başkanı Ender Altınay ise, “Kandıra’da bir milli takım oluşturduk. Bu takımı MHP çatısı altında, onurlu AK Partili ve Demokrat Partili arkadaşlarımızla kurduk. MHP’li dostlarımızla birlikte ilçemizin bir çapulcular yeri değil,  Kandıra’nın öz evlatlarıyla dolu bir yer olduğunu ispat etmek için buradayız. Bu seçim hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

 

1 NİSAN ŞAKASI YAPACAĞIZ

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü ise, en büyük birlikteliği Kandıra’da kurduklarını söyledi. Destekçilerine teşekkür eden belediye başkan adayı Ahmet Şakacı ise, şöyle konuştu: “Meclis üyesi listemizde birliğimizi göreceksiniz. Kandıra, Türkiye’nin en eski ilçesidir. Kandıralı olmak bir ayrıcalıktır. Kandıra çapulcuların değil, hizmet sevdalısı insanların yetiştiği bir yerdir. Yerel seçimlerde iktidara 1 Nisan şakası yapacağız” diye konuştu.

 

AYARLARININ DOZU YOK

“Ortada bir vatan kalmayacaksa siyaset yapmanın ne anlamı var” diyerek konuşmasına başlayan Saffet Sancaklı da, ilginç mesajlar verdi. Kandıra’daki birlikteliğin zaferi müjdelediğini söyleyen Sancaklı, “Bunlar insanları aşağılamakla meşguller. ‘Parayla satın alınmayacakları aday göstereceğiz’, ‘Çapulcuları niye topladınız’ , ‘İçimizdeki beyinsizler’  gibi ifadeler kullanarak artık kibirleşen birine sesleniyorum. Kandıralılar çapulcu değildir” dedi.

 

KARAOSMANOĞLU’NA ÇATTI

“Ama onlarda yukarıdaki ne derse onlarda onu demekteler” diyerek eleştirilerini sürdüren Sancaklı, “Kendi karakterlerini ortaya koyamıyorlar. Tek amaçları Başbakanı Çankaya’ya çıkarmak. Ama bunu yaparken Kocaeli halkına hakaret etme” diyerek Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na yüklendi. Kocaeli’ne hiçbir şey hiçbir şey kazandırılmadığını söyleyen Sancaklı, “Biz geleceğimizi oylayacağız. Kandıra’dan bir ateş yakıldı” diyerek konuşmasını tamamladı.

 

 

MHP KANDIRA BELEDİYE MECLİS ÜYESİ ADAYLARI

1. Ali Ahmet Güneş (DP)

2. Zekeriya Bayraktar

3. Ergün Kan (AKP)

4. Orhan Ünsal (DP)

5. Taner Ünal (AKP)

6. Hilal Kübra Altınay (DP)

7. Hüseyin Köroğlu

8. Beyhan Şen

9. Bahanur İldeniz (DP)

10. Sebahattin Sarı

11. Turcan Çelikkanat

12. Engin Uysoy (DP)

13. Suat Fidan

14. Erol Alp Özdemir

15. Veysel Topuz

16. Şaban Aksoy

17. Neşat Bayrak

18. Musa Mert

19. Mustafa Yağız

20. Cevat İlhan Pekcan

21. Rahmi Oktay

22. Fatih Tankaz

 

KONTENJAN

1. Bahri Akbaba

2. Muammer Ersoy

3. Turan Türk

20 Şubat 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

04

MEHMET - KANDIRALIYA ÇAPULCU VE KOYUN DİYENLER 31 MARTTA GEREKEN CEVABI ALACAKLARDIR.KANDIRANIN BURÇLARINA ÜÇ HİLAL YAKIŞIR,BU BİRLİKTELİĞİ SAĞLAYANLARDAN ALLAH RAZI OLSUN.

Yanıtla . 0Beğen 20 Şubat 12:28
03

KAMİL - AKP doğru dürüst aday gösterseydi DP aday çıkartmıyacaktı. ildekiler için (tüm partileri kastediyorum) KANDIRA hiç önemli değil, saf manavların oylarını alalım tamam.. gözüyle bakıyorlar...yazık..solcusuda ,sağcısıda ve dindarıda KANDIRAya aynı gözle bakıyorlar...ne zaman akıllanacağız , ne zaman birlikte hareket edeceğiz...bekliyoruz...

Yanıtla . 0Beğen 20 Şubat 12:28
02

ismail ahmet - harika br tabo bu tabloya ancak alkış tutulur bravo Karamürsel le birlikte dp kandırada banko.nacizane fikrim bu encümene erkan işler beyefendiyide katsalardı fevkelade olurdu.sular idaresinide kendisine verirlerdi su sıkıntısı kalmazdı allah ın izniyle.şimdiden hayırlı olsun kandıraya.

Yanıtla . 0Beğen 20 Şubat 12:28
01

çavuş - helal olsun size bu kocaelide bir ilktir

Yanıtla . 0Beğen 20 Şubat 12:28
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR