Serhat Duyar: BBP haklı çıktı

Bolu Gerede’de BBP Genel Merkezi tarafından yapılacak olan 3 günlük program çalıştayına Kocaeli’den BBP MKYK Üyesi Serhat Duyar katılıyor.   Duyar;...

BÜYÜT

Bolu Gerede’de BBP Genel Merkezi tarafından yapılacak olan 3 günlük program çalıştayına Kocaeli’den BBP MKYK Üyesi Serhat Duyar katılıyor.

 

Duyar; “28-29-30 Kasım tarihlerinde Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK), Yüksek İstişare Kurulu (YİK) üyeleri ve akademisyenlerin katılacağı Bolu'nun Gerede ilçesinde kampa girileceğini söyledi. 3 gün sürecek kampta 22 yıl önce BBP'nin kuruluşunda kaleme alınan programın güncelleneceğini” belirtti.

 

MİLLİ MUTABAKAT METNİ HASSASİYETİ

Duyar sözlerine “Büyük Birlik hareketinin 1993 yılında başlattığı yürüyüşü ve o yıl yayınladığı 'Milli Mutabakat' metnine sadık kalınarak değişen ülke ve dünya şartlarına göre yeniden yazılacak program, ülke meselelerine çare olacak. Programda Balkanlardan Ortadoğu'ya kadar pek çok coğrafyanın sorunlarına da işaret edilecek. Yeni parti programı, daha sonra görkemli bir program kurultayı ile kamuoyuyla paylaşılacak” dedi.

 

KOCAELİ PANELE SAHİP ÇIKTI

Geçtiğimiz günlerde ilimizde BBP Genel Başkanı Mustafa Destici’nin de katıldığı “Çözüm sürecimi, bölünme sürecimi” panelini değerlendiren Duyar; “Kocaeli İl Başkanlığımızın ev sahipliğinde BBP Genel Merkezi tarafında İstanbul, Ankara ve İzmir’den sonra Kocaeli ilimizde gerçekleşen panele ilgi beklediğimizin üzerinde yaşandı. Katılım ve katkı sağlayanlara teşekkürlerimi sunuyorum. Gala niteliğinde gerçekleşen panelin bundan sonra İl Başkanlığımızın koordinesi ile ilçelere sonrasında kılcal damarlara kadar milletimize anlatacağımız bir dönem olacak” dedi.

 

BBP HAKLI ÇIKTI

“Hükümetin Çözüm Süreci adını verdiği süreç başladığı günden itibaren Büyük Birlik Partisi olarak söylediklerimizin hepsi çıktı. Bu süreç bölünme ve ayrışma sürecidir demiştik, yaşananları görüyoruz ki partimiz haklı çıkmıştır. Bu süreçte PKK ve uzantıları meşruluk kazanmış ve süreç sonunda PKK güçlenmiştir. Ayrıca milletimize silah bırakacak ve ülkemizi terk edecekler söylemlerinin karşılığının olmadığını hep birlikte gördük” dedi.

28 Kasım 2014 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR