Ev aldıklarına pişman oldular!

Henüz bir yıllık evlerinin her yerinin döküldüğünü belirten ev sahipleri kendileri ile ilgilenmedikleri söyleyen firma yetkililerini şikayet ettiler....

Henüz bir yıllık evlerinin her yerinin döküldüğünü belirten ev sahipleri kendileri ile ilgilenmedikleri söyleyen firma yetkililerini şikayet ettiler.

İzmit Yeşilova Mahallesi Sosyal Sokak adresinde Arpagus İnşaat isimli firmadan ev alan vatandaşlar, henüz bir senelik evlerinde sorunlarla boğuşuyor. Firmanın evleri satmadan önce müşterilere verdiği hiçbir vaadi yerine getirmediğini belirten site sakinleri evlerinde en kalitesiz malzemelerin kullanıldığını ve dairelerin her yerinin döküldüğünü söyledi.

 

“VAATLERİ YAPMADILAR”

Onarım için firma yetkililerinin gönderdiği ustaların da işleri yarım bırakarak gittiğinden şikayetçi olan site sakinleri kendilerinin sorunları anlatacağı ve çözüm bulacağı kimsenin olmadığını söyledi. Arpaguş İnşaat’tan ev alan Hakan Çıkrıkçı isimli vatandaş, firma yöneticilerinin çardak, oyun parkı gibi hiçbir vaadini yerine getirmediğini dile getirdi.

 

“MUHATAP BULAMIYORUZ”

Çıkrıkçı, “Evleri almadan önce bize çardak ve oyun parkı yapılacağını söylemişlerdi. Evimizin içerisinde alçılar dökülüyor. Tamir ve bakım için firma yetkililerini aradım bana, ‘Tamam geliyoruz’ diyorlar. Usta geldi dökülen yerleri zemine indirdi. Ancak aradan 1 ay geçmesine rağmen gelip düzeltmediler. Toz toprak içinde yaşıyoruz. Evimize bir misafir alamıyoruz. Eşyalarımızı toparladık kenarda duruyor. Evin parasını öderken her şey ‘tamam’ deniliyordu, ancak ödememiz bitince kimse bizimle muhatap olmuyor” dedi.

 

“ÇARDAK VE OYUN ALANI NEREDE?”

Apartman sakinlerinden Hakan Çıkrıkçı’nın eşi Hanife Bayrak Çıkrıkçı da, “Evimizi geçen yıl aldık. Alçılar dökülüyor. Eşyalarımız zarar gördü. Kapılarda sorun var. Firmayı arıyoruz, gelip tamir etmiyorlar. Konutların bulunduğu alana çocuk oyun alanı ve çardak yapılacağı söylendi, hiç birisi yerine getirilmedi” dedi.

 

“USTALAR İŞİ YARIM BIRAKTI”

Aynı firmadan ev sahibi olan diğer komşular Mümine Durman, Sebahat Gönül, Naime Zengin, Kıymet Balaban, Ebru Yokuş ise, “Aynı sıkıntıları biz de yaşıyoruz. Gelen ustalar yaptıkları işi yarım bırakıp gitti. Eşyalarımızı kenara istifledik. Evimizi rahat kullanamıyoruz” dedi. Nuri AKÇAHARMAN

12 Eylül 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR