Cengiz Topel, Hac ve Umre seyahatine açılıyor

Beklenen rağbetin olmaması sonucu Cengiz Topel Havaalanı uçuşlara kapanmıştı. Bu karar sonrasında havaalanın akıbeti tartışma konusu oldu. Bu tartışm...

Beklenen rağbetin olmaması sonucu Cengiz Topel Havaalanı uçuşlara kapanmıştı. Bu karar sonrasında havaalanın akıbeti tartışma konusu oldu. Bu tartışmalar sürerken görüşmeler yapan KOTO ile TÜRSAB’ın anlaşmaya varması neticesinde hac ve umre seyahatleri Cengiz Topel Havaalanından yapılacak. Bu kapsamda KOTO Başkanı Murat Özdağ, TÜRSAB Yedi Göller Bölge Başkanı Kadir Genç ve KOTO yönetim kurulu üyeleri dün KOTO binasında basın açıklaması gerçekleştirdi.

 

“CENGİZ TOPEL’İ PAZARLADIK”

Açıklama yapan Murat Özdağ, “Cengiz Topel Havaalanını pazarladık. Uzmanlık alanı ile yapılması gerektiğini gördük. Farklılaşmanın önemli olduğunu gördük. Ağırlıklı olarak hac ve umre konusunda uzmanlaşma kararı alındı. TÜRSAB Genel Başkanı Başaran Ulusoy ile görüşme yapıldı. Detaylarıyla nelerin yapılacağını görüştük. Bakış açısı oldukça olumlu olmakla birlikte ne kadar destek vereceğimizi sordu. Biz de gereken desteği vereceğimizi söyledik. Turizm destinasyonu olmasını istedik. Kenti pazarlamaya çalışıyoruz. Turist getiren firmaların buraya getirilmesini istiyoruz. Mart ayı sonu itibariyle tanıtım yapılacaktır” dedi.

 

“VALİ VE MÜFTÜLERLE TOPLANTI”

Ardından söz alan Kadir Genç, “Çok önemli haberdir. TÜRSAB bünyesinde bir çok kademede görev yaptım. Son 3 yılda turizmin ön plana çıkarma noktasında büyük bir arzu vardır. İstek ve arzuyla bir çalışma yapılmıştır. Turizm olması için sahip çıkılması gerektiği görülmektedir. Mücadele verilerek elde edilmiştir. Komşu illeri kapsayan bir durumdur. Kentimize yakın valilerimiz ve müftülerle toplantılar yapılacaktır” açıklamasında bulundu.

 

“TERCİH EDİLİR OLMALI”

Kocaeli Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, İl Müftülüğü ile görüşmeler yapılacaktır diyen KOTO Başkanı Özdağ, “Alt yapısının hazır olmasını istiyoruz. Beklentiler ve ihtiyaçların ne olduğunu bilmeliyiz. Bu yönde hazırlık yapmalıyız. Hava alanı istenilen hale getirilerek yapılmalıdır. Tercih edilebilir alan olmalıdır. Cengiz Topel Havaalanı tercih edilebilir durumda olmalıdır” ifadelerini kullandı. 

 

“TEKNİK DONANIM BİR AY İÇİNDE BİTECEK”

Hac ve umre seyahatleri hakkında bilgi veren Özdağ, “Kocaeli, Zonguldak, Bolu, Bursa, Yalova, Düzce illerinden 2014 yılında 15 bin kişi hacca, 20 binin üzerinde kişi de umreye gitmiştir. Bunların önemli miktarını buradan götürebiliriz. Firmaların ikna edilmesi, buranın tercih edilmesi için önemlidir. Konforlu ve cazip hale getirilmelidir. Teknik donanımın bir ay içerisinde bitmesi planlanıyor. Bu zaman zarfında bizlerde görüşmelerimizi yapacağız” açıklamasında bulundu.

 

“HAVAALANI GENİŞLEMELİ”

Çalışmaların şubat ayı içerisinde bitmesini hedefliyoruz diyen Özdağ, “Ondan sonra açıklama yapacağız. Burada ihtiyaç sürdürülebilir olmalıdır. Havaalanının 7 buçuk metre çift taraflı genişlemesi gerekiyor. Ayrıca iniş pistinin de uzatılması gerekiyor. Yaza kalmadan bir çok ile hizmet verilecektir. Sabiha Gökçen Havaalanını tercih eden 4 il ön plana çıkmaktadır. Bir çok kimse burayı bilmemektedir. Trabzon, İzmir, Antalya ve Erzurum illerinden daha fazla uçmak için Sabiha Gökçen’e geliniyor. Kocaeli’den iki firma tarafından bu illerden taşıma yapılıyor” değerlendirmesinde bulundu. Serkan BORLAK

05 Şubat 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

02

vatandaş. - adana, antalya, izmir, trabzon, samsun, erzurum seferleri istiyoruz. elalem denizi doldurdu mart ayında çılış yapacak, biz hazır havalimanını çalıştırmaktan aciziz.

Yanıtla . 0Beğen 05 Şubat 13:16
01

remzi - vatandaş yurtiçi belli başlı şehirlere direk uçmak istiyor. adana, trabzon ,izmir, antalya, erzurum gibi yerlere. biraz ciddi olun kardeşim. 3 yıldan fazal oldu orası açılalı. kabak tadı verdiniz.

Yanıtla . 0Beğen 05 Şubat 13:16
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR