“Ortak derslerde eğitim aynı seviyede olmalı”

        Kocaeli Üniversitesi tarafından düzenlenen ‘Meslek Yüksekokulları Ortak Programlar Bilgi Paylaşım Toplantısı’ Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür...

BÜYÜT

 

 

 

 

Kocaeli Üniversitesi tarafından düzenlenen ‘Meslek Yüksekokulları Ortak Programlar Bilgi Paylaşım Toplantısı’ Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Rektör Vekili Prof. Dr. Ayşe Sevim Gökalp önderliğinde yapılan toplantıya ortak program koordinatörleri, sorumluları, program başkanları ile akademik yetkililer katıldı.

 

15 ORTAK PROGRAM

Eğitimde Yeniden Yapılanma ve Kalite süreci doğrultusunda üniversitenin meslek yüksekokulları bünyesinde bulunan içerik olarak benzer derslerin belirlendiği 15 ortak program ile ilgili ders yükleri, izlenceleri, değerlendirmeleri ve içerikleri ile ilgili sorunlar gündeme alındı.

 

EYLÜL’DE ÇALIŞTAY

Süreç doğrultusunda ortak derslerin öğrenim çıktılarının aynı olması gerektiğini vurgulayan Rektör Vekili Prof. Dr. Gökalp, “Üniversitemizde kaliteli eğitim sunabilmek için ortak derslerde eğitim aynı seviyede olmalı” dedi. Ortak programların daha etkin hale getirilebilmesinin yollarının tartışıldığı toplantıda karşılaşılan sorunlar ve öneriler dile getirildi ve Eylül ayında çalıştay yapılması kararlaştırıldı.

13 Temmuz 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR