KOÜ’den iki AR-GE protokolü

Kocaeli Üniversitesi’nde önceki gün iki ayrı protokol birden imzalandı. Protokollerin ilki Akplas AŞ, Akım Metal AŞ ve Aksem firmasından oluşan A Gru...

Kocaeli Üniversitesi’nde önceki gün iki ayrı protokol birden imzalandı. Protokollerin ilki Akplas AŞ, Akım Metal AŞ ve Aksem firmasından oluşan A Grup ile imzalanırken, ikinci protokol ise Kocaeli Üniversitesi ile Yapı-Tek Çelik Sanayi AŞ arasında imza altına alındı.

 

A GRUP İLE PROTOKOL

A Grup tesislerinin rehabilitasyonu ve veriminin artırılabilirliği ile ilgili proje yapılması, AR-GE çalışmaları ve danışmanlık hizmeti verilmesi konusunda imza atılan ilk protokolü KOÜ Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, A Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Böyet imzaladı. Törene, rektör yardımcıları Prof. Dr. Bekir Çakır, Prof. Dr. Ahmet Küçük, Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Şenol Şahin, Genel Müdür Emin Akkaya ve Genel Müdür Yardımcısı Abdullah Böyet hazır bulundu.

 

AR-GE ÇALIŞMASI YAPILACAK

Protokol kapsamında; insan kaynaklarının geliştirilmesi konusunda karşılıklı işbirliği, Gebze ve Tuzla’da bulunan tesislerin rehabilitasyonları, niteliklerinin ve verimlerinin artırılması hususunda KOÜ Teknoloji Transfer Ofisi aracılığı ile danışmanlık hizmeti verilmesi ve karşılıklı mutabakat ile belirlenen konularda AR-GE projeleri yapılması amaçlanıyor.

 

İKİNCİ PROTOKOL DE YAPILDI

İkinci protokol ise Kocaeli Üniversitesi ile Yapı-Tek Çelik Sanayi AŞ arasında imzalandı. Törene KOÜ Rektörü Sadettin Hülagü’nün yanı sıra, Yapı-Tek Çelik Sanayi AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Günay Köse ve Makina Sanayi AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Dursun Köse ve Atılımcı İş Adamları Derneği (ATİK) üyeleri hazır bulundu. İmzalanan protokol ile; insan kaynaklarının geliştirilmesi konusunda karşılıklı işbirliği, Derince Dövme tesislerinin rehabilitasyonları, niteliklerinin ve verimlerinin arttırılması hususunda danışmanlık hizmeti verilmesi ve karşılıklı mutabakat ile belirlenen konularda AR-GE projeleri yapılması amaçlanıyor.

26 Şubat 2016 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR