Derneklerden MHP’ye destek

MHP İl Teşkilatı’nı ziyaret eden Batı Trakya Türkleri Derneği ile Roman Araştırma Derneği Başkanları MHP’ye destek vereceklerini belirtti.Batı Trakya...

BÜYÜT

MHP İl Teşkilatı’nı ziyaret eden Batı Trakya Türkleri Derneği ile Roman Araştırma Derneği Başkanları MHP’ye destek vereceklerini belirtti.

Batı Trakya Türkleri Derneği İzmit Şubesi ile Romanlar Araştırma ve Yardımlaşma Derneği önceki akşam farklı saatlerde MHP İl Başkanlığı’nı ziyaret etti. 12 Haziran’da yapılacak MHP’ye destek vereceklerini belirten başkanlar, bu vatanın evlatları olduğunu unutanlara kendilerini hatırlatmak istediklerini belirtti. Ziyarette dernek başkanlarını ve üyeleri ağırlayan Yaylak, “Birbirimize her an ve her yerde sahip çıkmalı, farklı amaçlarla yürütülen politikaların kurbanı olmamalıyız” dedi.

ÖZGÜRCE YAŞAYAMIYORUZ
Batı Trakya Türkleri Derneği İzmit Şube Başkanı Sabri Mutlu faaliyetlerden bahsederek, “Bizim amacımız Lozan Antlaşması’ndaki 37. ve 45’inci maddeleri yerine getirmektir. Bizim orada bazı sorunlar yaşıyoruz. Kendi dinimizi özgürce yaşayamıyoruz. Bizim istediğimiz müftüyü onlar istemiyor, onların getirdiklerini biz istemiyoruz. Camiler adam akıllı onarılmıyor” dedi. Mutlu, isminde Türk kelimesi geçen bütün dernekleri kapattıklarını belirterek, “Bu nedenle farklı ülkelerde faaliyet gösterdiklerini dile getirdi.

YANLI TANIYORLAR
MHP İl binasına Batı Trakya Türkleri Derneği İzmit Şubesi’nin ardından Romanlar Araştırma ve Yardımlaşma Derneği konuk oldu. Yaylak tarafından karşılanan Romanlar Araştırma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Güvenç Acar, “Bizi yanlı tanıyorlar. Biz kendimizi kabul ettirmeye çalıştıkça bazı yanlış çalışmalar ya da bazı kişiler tarafınsan yine kötüleniyoruz. Bundan sonra birlik içinde Türkiye’nin geleceği için çalışmalıyız, bizi keman vererek kandıramazlar” diyerek MHP’ye destek olacaklarını belirtti.

20 Şubat 2011 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR