Başbakan’a beddua gibi slogan

KESK Kocaeli Şubeler Platformu Torba Yasa’ya tepki olarak Belediye İş Hanı önünden AKP İl binasına kadar yürüyüş gerçekleştirdi. Yapılan yürüyüşte sen...

BÜYÜT

KESK Kocaeli Şubeler Platformu Torba Yasa’ya tepki olarak Belediye İş Hanı önünden AKP İl binasına kadar yürüyüş gerçekleştirdi. Yapılan yürüyüşte sendikalılar, “Erdoğan sonun Mübarek olsun” sloganları attı.

KESK Kocaeli Şubeler Platformu üyeleri, Torba Yasa’ya tepki olarak Belediye İş Hanı önünde bir araya gelerek AKP İl Binası’na kadar yürüyüş düzenledi. Yaklaşık 150 kişinin katıldığı yürüyüşte, “Erdoğan, sonun mübarek olsun”, “AKP yasanı al başına çal” sloganları atıldı. Meşaleler eşliğinde AKP önüne gelen KESK’lileri, çok sayıda çevik kuvvet ekibi karşıladı.

GİDİŞAT İYİ DEĞİL
KESK Dönem sözcüsü Erdal Karakuş basın açıklaması yaparak, “Bu gidiş ülkenin karanlığa doğru gidişidir. Kazanılmış demokratik hakların yok edilme isteğidir. İşçi ve emekçi halk düşmanlığıdır. İktidarın, sadece ve sadece kendi temsil ettiği sermaye sınıfının taleplerini hayata geçirme politikasıdır. Torba Yasa, milyonlarca işçi ve emekçinin çocuklarının geleceğinin de karartıldığı bir sürece götürmektedir” dedi.

AĞAM PAŞAM YOK
“Teslim olmayacağız” diyen Karakuş, “Bu yasaya hayır! Bin kere hayır! Bizlerin örgütsel geleneğinde “gelene ağam, gidene paşam” demek yoktur. Teslim olmak yoktur. Doğru bildiğimiz yolda yürümek, mücadele etmek vardır. Bugün 81 ilde TBMM’de görüşülen Torba Yasa’ya protesto için alanlardayız. Hükümet yandaş konfederasyonlara bakarak meydanı boş bulduğunu sanıyorsa yanılıyor. Uyarıyoruz, bu yasa tasarısını geri çekin yoksa sonunuz mübarek olsun” dedi.

13 Şubat 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR