CHP Genel Başkan Yardımcısı Güneş: Yeterli İmza Bulunursa Kurultay Toplanır

CHP Genel Başkan Yardımcısı Hurşit Güneş, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'na muhalif isimlerin dillendirdiği kurultay çıkışıyla ilgili değerlendirmele...

BÜYÜT

CHP Genel Başkan Yardımcısı Hurşit Güneş, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'na muhalif isimlerin dillendirdiği kurultay çıkışıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Hurşit Güneş, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'na muhalif isimlerin dillendirdiği kurultay çıkışıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Güneş, CHP'nin 12 Haziran genel seçimlerden aldığı sonucun başarısız sayılamayacağını ancak delegelerden yeterli sayıda imza gelmesi halinde kurultaya gidilebileceğini kaydetti.

Kocaeli'nden CHP milletvekili olarak seçilen Genel Başkan Yardımcısı Güneş, aynı partiden Mehmet Kaplan ve Haydar Akar ile birlikte TBMM'de milletvekili kaydını yaptırdı. Güneş, daha sonra gündeme ilişkin gazetecilerin sorularına muhatap oldu. Güneş, Deniz Baykal ve Önder Sav'ın başını çektiği CHP'deki kurultay taleplerine ilişkin bir soru üzerine yeterli imzanın toplanması halinde kurultaya gidilebileceğini kaydetti. Güneş, şunları söyledi: Yeterli sayıda imza toplanırsa kurultaya gidilebilir. Ama benim şahsi görüşüm böyle bir kurultay CHP'ye yarar sağlamaz. Seçim sonuçları ile ilgili bir değerlendirme toplantısı yapılacaksa mutlaka yapılmalıdır. Bunun yapılacağı yer ise PM'dir. dedi.

Güneş, 12 Haziran genel seçimlerinden istenen sonucu alamadıklarını söyledi. Buna rağmen partisini başarılı gören Güneş, Elde edilen başarı arzu edilen başarı değildir ama başarısız da değiliz. Gönlümüzden geçen daha fazlasıydı çünkü. Partideki değişikliğin sonuç verdiği anlaşılıyor. Değişim ve yenileşmenin devam ettirilmesi ama delegelerin çoğu gitsin diyorsa gidilebilir yorumunu yaptı. Güneş, Deniz Baykal ve Önder Sav'ın bir araya gelmesinden ise mutluluk duyduğunu söyledi.

CHP'li Hurşit Güneş, Sanayi Bakanı Nihat Ergün'ün devlete karşı işlenen suçlarda genel affın olabileceğine ilişkin sözlerinin hatırlatılması üzerine, Burada önemli olan devletin bekasını yönelik işlenen suçlarda silahlar bırakılıyor mu bırakılmıyor mu? Biz zaten baştan beri siyasi affa sıcak bıkıyoruz. karşılığını verdi.

20 Haziran 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR