KOTO’da risk anlatıldı

        Güneş Sigorta, hem iş yeri sahipleri hem sigorta sektörü için büyük önem taşıyan “Risk Yönetimi” konusunda bilinci artırmak amacı ile Kocaeli...

BÜYÜT

 

 

 

 

Güneş Sigorta, hem iş yeri sahipleri hem sigorta sektörü için büyük önem taşıyan “Risk Yönetimi” konusunda bilinci artırmak amacı ile Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) işbirliğiyle “İşinizi Riske Atmayın” isimli bir toplantı düzenledi. Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen toplantıda, doğru risk analizinin ve ihtiyaca uygun ürün seçiminin önemi KOBİ’ler ile paylaşıldı.

 

AÇILIŞI BALTALI YAPTI

Toplantının açılışında konuşan KOTO Genel Sekreteri Oktay Baltalı, risk yönetimi ve sigortanın önemi konusunda üyelerin bilgilendirilmesini amaçlayan “İşinizi Riske Atmayın” Toplantısının oda bünyesinde gerçekleştirilmiş olmasından dolayı büyük mutluluk duyduklarını belirtti.

 

SİGORTADAN AZ

FAYDALANILIYOR

Dünya ve Türkiye istatistikleri incelendiğinde Türkiye’de bireylerden iş yeri sahiplerine kadar birçok kesimin riskleri üzerinde tuttuğunu ve sigortadan yeterince faydalanmadığını belirten Güneş Sigorta Genel Müdürü Serhat Süreyya Çetin, her sektörün kendi dinamiklerine bağlı olarak karşılaşabileceği farklı riskler olduğunu da ifade etti.

 

RİSK ANALİZİ ÖNEMLİ

Toplantıda bir sunum gerçekleştiren Güneş Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Hasan Altaner ise yaşam koşullarının değişmesi ile birlikte risklerin çoğalıp çeşitlendiğini belirterek, sektör ya da konu ne olursa olsun en büyük önceliğin, doğru risk analizi yapmak ve kurumların gerçek ihtiyacını tespit etmek olması gerektiğini söyledi.

 

İKİ SUNUM DAHA

“İşinizi Riske Atmayın” toplantısında Güneş Sigorta Oto Dışı Sigortalar Grup Müdürü Paşa Altın ve Güneş Sigorta Risk Mühendisliği Müdürü Yurdakan Tarhan’ın “Risk analizi nasıl yapılır ve işletmeniz açısından önemi nedir?” konulu sunumu ile de katılımcılara risk yönetimi ile ilgili detaylı bilgiler verildi. Toplantı, sunumların ardından gerçekleştirilen soru-cevap bölümü ile son buldu.

23 Nisan 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR