“Türkiye’yi IMF’den AK Parti kurtardı”

Kocaeli Üniversitesi öğrencileriyle bir araya gelen AKP Kocaeli Milletvekili Adayı Sibel Gönül, “Yakın zamana kadar başımızda IMF denen bir şey vardı....

BÜYÜT

Kocaeli Üniversitesi öğrencileriyle bir araya gelen AKP Kocaeli Milletvekili Adayı Sibel Gönül, “Yakın zamana kadar başımızda IMF denen bir şey vardı. Biz buradan para almadığımız zaman Türkiye krize girerdi. Parayı aldığımız zaman ise borç faizini zor öderdik. Türkiye'yi IMF'den AK Parti hükümeti kurtardı” dedi .

12 Haziran 2011 genel seçim çalışmaları kapsamında, Kartepe ilçesinde çalışmalarını sürdüren AKP Kocaeli Milletvekili Adayı Sibel Gönül, lise ve üniversite öğrencileri ile bir araya geldi. İlk olarak halk eğitim ve Suadiye Polis Merkezini ziyaret eden Gönül, ardından üniversiteli evlerini dolaşarak hükümet çalışmalarını anlattı. Arslanbey Atakent sitesinde bir öğrenci evinde konuşan Milletvekili Gönül, Türkiye'yi IMF'den AK Parti hükümetinin kurtardığını kaydetti.

ÖĞRENCİ EVİNE KONUK OLDU
Üniversiteli gençlerin evine konuk olan Sibel Gönül’e Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, AKP Kartepe Kadın Kolları temsilcisi Pınar Atabay, AKP İl yönetim kurulu üyesi Ayten Saner, İlçe Başkanı Hasan Kandaz, Kartepe belediye meclis üyesi Yusuf Özdemir, il, ilçe kadın ve gençlik kolları yöneticilerinden oluşan bir grup eşlik etti. Milletvekili adayı Sibel Gönül, misafir olduğu evlerde AKP hükümetinin çalışmalarını anlattı. Milletvekilini ağırlayan öğrenciler ise kafalarına takılan konular ile ilgili sorular sordu.

BORÇ BATAĞINDAN KURTULDUK
Kocaeli Üniversitesi Arslanbey Yerleşkesinde okuyan öğrencilerin çoğunlukla kaldığı mahallelerden olan Atakent’te öğrencilerin evlerine misafir olan Milletvekili Gönül, “Yakın zamana kadar başımızda İMF denen bir şey vardı. Biz buradan para almadığımız zaman Türkiye krize girerdi. Parayı aldığımız zaman ise borç faizini zor öderdik. Allah’a şükürler olsun şimdi AK Parti’nin gelmesiyle bu borç batağından kurtulduk. Türkiye'yi IMF'den AK Parti hükümeti kurtardı. Biz 2001 yılında 22 milyar dolar olan Merkez Bankası rezervini 2011'de 82,5 milyar dolara çıkardık. IMF'den artık borç almıyor, ödüyoruz. Türkiye’nin ayağındaki prangaları çözerek, geçmiş borçlarını sildik. Türkiye’nin önünü açmaya devam edeceğiz” dedi.

23 Mayıs 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR