Başiskele Belediyesinin taşeron firması BİAŞ A.Ş.’de toplu-iş sözleşmesi müzakereleri başladı

Başiskele belediyesinin taşeron firması BİAŞ A.Ş’de çalışan işçileri sendikaya üye olmaları noktasında onay veren Başiskele belediye başkanı Hüseyin A...

BÜYÜT

Başiskele belediyesinin taşeron firması BİAŞ A.Ş’de çalışan işçileri sendikaya üye olmaları noktasında onay veren Başiskele belediye başkanı Hüseyin Ayaz Kocaeli’de bir ilke imza atarak her zaman işçinin yanında olduğunu bir kez daha göstermiş oldu. Bunun üzerine Hizmet-İş Sendikamız 2010 yılında BİAŞ A.Ş’de çalışan işçileri saflarına kattı. Buradan Başiskele belediye başkanı Hüseyin Ayaz’a ve Biaş A.Ş yöneticilerine işçilerin sendikal tercihlerine gösterdikleri duyarlılıktan dolayı teşekkür ediyoruz.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından sendikamıza yetki belgesinin verilmesinden sonra Başiskele Belediyesinin taşeron firması BİAŞ İnşaat Taahhüt Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetimi ile Hizmet-İş Sendikası arasında 01.08.2011 tarihinden itibaren yürürlükte olacak olan ve Biaş Yönetiminde çalışan 200 işçiyi ilgilendiren Toplu-İş Sözleşmesi müzakerelerine BİAŞ İnşaat Taahhüt Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetimi binasında Toplu-İş Sözleşmesi taslağı üzerinde müzakerelere başlandı.

İlk oturuma BİAŞ İnşaat Taahhüt Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetimi Genel Müdürü Yakup Çeker, İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Mehmet Alp Akan, Hizmet-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy, Şube Sekreteri Şahin Barış, Mali Sekreter Mustafa Polat, Teşkilatlanma Sekreteri İbrahim Özkaraaslan’ın katılımları ile gerçekleştirildi.

Taraflar karşılıklı olarak Toplu-İş Sözleşmesinin bir an önce masada bitmesi temennisinde bulundular.

13 Ağustos 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR