“Gelesun Göresun Kocaeli'de Giresun”

Kocaeli Giresun Dernekler Federasyonu, sabah Özgünhan Restoranda kahvaltı programında bir araya geldi. Kahvaltıya Federasyon Başkanı Süleyman Kahrama...

BÜYÜT

Kocaeli Giresun Dernekler Federasyonu, sabah Özgünhan Restoranda kahvaltı programında bir araya geldi. Kahvaltıya Federasyon Başkanı Süleyman Kahraman, Başkan Yardımcısı Nebil Uzun, 2. Başkan Fatma Dizdar, Yönetim Kurulu Üyeleri Şükrü Yılmaz, Hamdi Yayla ve Reşat Dandin Katıldı. Federasyon adına açıklama yapan Federasyon Başkanı Süleyman Kahraman; 10, 11, 12 Nisan tarihleri arasında “Gelesun, Göresun Kocaeli'de Giresun” sloganıyla düzenleyecekleri etkinliğin duyurusunu yaptı.

 

BAKANLAR GELECEK

Kocaeli Giresun Dernekler Federasyonu’nun Perşembe Pazarı alanında yapacakları tanıtım organizasyonunun açılışına iki bakan birden katılacak. Kocaeli milletvekili ve Bilim Sanayi Teknoloji Bakanı Fikri Işık ile Giresun Milletvekili ve Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli açılışa katılacak. Federasyon Başkanı Süleyman Kahraman, yaptığı konuşmada 2008 yılından beri Giresunluların Kocaeli'de sorunlara çözüm konusunda çalıştıklarını ve aynı zamanda yöresel değerlerini yaşatmaya çalıştıklarını söyledi. Giresunluların temsil görevi konusunda her türlü görevi en iyi bir şekilde yerine getirmesine rağmen Kocaeli'de belediyelerde Giresunlu yöneticilerin olmaması konusunda yöneticilere sitem etti. Kahraman, yapacakları etkinliğe tüm Kocaeli halkını davet etti.

 

YÖRESEL ÜRÜNLER OLACAK

Federasyon Başkanı Süleyman Kahraman, etkinlik boyunca çeşitli faaliyetlerin yapılacağını, Giresun’u tanıtma adına çeşitli etkinlikler düzenleyeceklerini söyledi. 3 gün boyunca konserler, şiirler, paneller ve halk oyunları sergilenecek. Yapılan çeşitli etkinliklerle Giresun'unun kültürel değerleri Kocaeli halkı ile buluşturulacak.

08 Nisan 2015 Kocaeli- Kültür-Sanat


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR