4.5G ile internet erişimi kısıtlanacak

4.5’Yİ ANLATTI Kavak konuşmasına 4.5G sisteminin tanımını yaparak başlarken, “Kablosuz iletişim teknolojilerinin gelişimine baktığımızda 4.5G olarak...

4.5’Yİ ANLATTI

Kavak konuşmasına 4.5G sisteminin tanımını yaparak başlarken, “Kablosuz iletişim teknolojilerinin gelişimine baktığımızda 4.5G olarak adlandırılan aslında Long-Term Evolution (LTE) standartları yani 3G’nin gelişimi olan standartlar. LTE Release 10 ve ötesi olan standartları biz ülkemizde 4.5G olarak adlandırdık. Dünyada baktığımızda LTE Release 10, 4G olarak adlandırılmaktadır. Biz bunun biraz daha ötesinde olan Release 11’i hedeflemiş durumdayız” dedi.

 

4G HAYATIMIZA GİRDİ

Kablosuz mobil iletişim teknolojilerinin geçmişi hakkında bilgiler veren Kavak, “2005’ten itibaren de değişik Release’ler altında Long-Term Evolution dediğimiz LTE standardının varyasyonları geliştirilmeye başlandı. 4G olarak adlandırdığımız standart ise LTE Release 10, LTE Advanced olarak adlandırılıyor. Ülkemizdeki daha ileri teknolojilere yönelim ile biz bir adım daha öne götürmeyi hedefledik. Gerek araştırmalar bazında gerekse operatörlerin bu işe gönüllü olmalarıyla LTE Release 11 veya 12 gibi standartların ülkemize kazandırılması hedeflendi” ifadelerini kullandı.

 

İNTERNETE ERİŞİM SÜRECİ KISALACAK

4,5G sisteminin avantajlarından söz eden Kavak, bu sistemin internet erişim hızını kısaltacağını belirtti. Kavak, ayrıca geniş bant teknolojiyle internet üzerinden her türlü ses, veri ve görüntü iletişiminin kesintisiz bir şekilde yapılabileceğini söyledi.

05 Nisan 2016 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR