KÖGİAD’tan sünnet şöleni

KÖGİAD tarafından sünnet ettirilen 41 çocuk içinYarımca Sahili’nde dillere destan bir şölen düzenlendi. İlginin büyük olduğu şölende renkli görüntüler...

BÜYÜT

KÖGİAD tarafından sünnet ettirilen 41 çocuk içinYarımca Sahili’nde dillere destan bir şölen düzenlendi. İlginin büyük olduğu şölende renkli görüntüler oluştu.

Körfez’in en aktif sivil toplum kuruluşlarından biri olan Körfez Genç Girişimci ve İş Adamları Derneği (KÖGİAD), hayırlı bir projeye imza attı. KÖGİAD, bu yıl ilk kez düzenlenen “KÖGİAD 1. Geleneksel Sünnet Şöleni” kapsamında 41 çocuğu sünnet ettirdi. Sünnet işleminin ardından da Yarımca Sahili’nde şenlik düzenlendi. Programa sünnet olan 41 çocuk ve ailelerinin yanı sıra, siyasi parti mensupları da yoğun ilgi gösterdi. AKP Milletvekillileri Fikri Işık, Muzaffer Baştopçu, Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan, AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, AKP Körfez İlçe Başkanı Engin Koyun, SP Körfez İlçe Başkanı Recep Sarıdoğan ve CHP Körfez İlçe Başkanı Fatma Koçkar da katıldı.

MÜFTÜLÜK DESTEĞİ
Projenin mimarı olan KÖGİAD Yönetim Kurulu Üyesi Ecz. Caner Göçmez yaptığı açıklamada, sivil toplum kuruluşlarının toplum yararına yürütülen projelerle vatandaşlara el uzatması gerektiğini söyledi. Proje için ilk önce Körfez Müftüsü Musa İmamoğlu ve Özel Körfez Marmara Hastanesi Yöneticisi Esener Maçil ile görüştüklerini dile getiren Göçmez, cami imamlarının bu konuda cemaati bilgilendirdiğini ve ihtiyaç sahibi 41 çocuğun tespitinde kendilerine yardımcı olduğunu belirtti.

TEŞEKKÜR ETTİ
Organizasyona verdiği destekten dolayı Maçil’e, proje kapsamında bin kişilik yemek servisini üstlenen Kızılkaya Lezzet Dünyası’nın sahibi İlker Kızlkaya’ya, sünnet konvoyuna yaklaşık 30 araçla katılan Körfez Off Road Kulübü’ne, sünnet kıyafetlerinin teminini üstlenen Curcuna Kids’in sahibi Orhan Erbaş’a, KÖGİAD Başkanı Erdal Yavuz’a ve dernek üyelerine teşekkür eden Göçmez, dayanışma ve birliğin hayırlı projelerin başarıyla hayata geçirilmesindeki önemini işaret etti.

30 Mayıs 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR