İsmail Baran’dan 3 Aralık Dünya Engelliler Günü mesajı

Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, yaşadığımız toplumun vazgeçilmezi olan engellilerin,  hayatın her alanında karşılaştıkları meselelerin kalıcı ş...

BÜYÜT

Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, yaşadığımız toplumun vazgeçilmezi olan engellilerin,  hayatın her alanında karşılaştıkları meselelerin kalıcı şekilde çözüme kavuşturup toplumsal üretime katılımlarının sağlanmasının en temel görevleri arasında yer aldığını ifade etti.

Devletin sosyal devlet olma anlayışının da bir göstergesi olarak tüm engelli vatandaşlara özellikle son 12 yıllık süreçte bugüne kadar olmadığı kadar birçok hizmet sunduğunu hatırlatan Başkan Baran mesajında şu görüşlere yer verdi, “Yaşadığımız toplumun ayrılmaz parçası olan engelli kardeşlerimizin her alanında karşılaştıkları meseleleri çözümleyerek,  toplumsal üretime aktif olarak katılımlarının sağlanması ve desteklenmesi sosyal devlet anlayışının bir gereğidir. Engelli kardeşlerimizin yaşadıkları meselelere karşı göstereceğimiz ilgi ve üreteceğimiz kalıcı çözümler, temel insan haklarının bir gereği olmanın yanı sıra, insana ve topluma saygının da açık bir göstergesi olarak değerlendirilmelidir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, tüm kurum ve kuruluşları ile sosyal devlet anlayışının önemli bir göstergesi olarak tüm engelli vatandaşlarımıza çeşitli imkân sunma konusunda özellikle son yıllarda büyük atılımlar ortaya koymuştur. Körfez Belediyesi olarak engelli kardeşlerimize sunduğumuz imkânlar ve hizmetler artarak devam edecektir.

 

Engelli Kardeşlerimizin Sorunlarına Sahip Çıkıyoruz

Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, BM tarafından 3 Aralık'ın, engellilik konusundaki toplumsal bilincin artmasına ve engellilerin yaşam standartlarının geliştirilmesine katkı sağlayacak önemli bir gün olarak ilan edildiğini hatırlatarak, Nüfusun yaklaşık 8.5 milyonunu engellilerin oluşturduğu düşünüldüğünde, engelli haklarının, kazanımları ve yaşam standartlarının geliştirilmesinin öneminin ortaya çıktığını belirtti. Başkan Baran, "Engelli vatandaşlarımızın sorunlarına sahip çıkmak, doğru ve kalıcı çözümler üretmek, onların yaşama sevincini yitirmeden mutlu bir yaşam sürmeleri için çaba göstermek, devlet ve toplum olarak en önemli sorumluluklarımızdan biridir” dedi.


Körfez Belediyesi Olarak Birçok Hizmeti Engelli Kardeşlerimiz İle Buluşturuyoruz

Körfez Belediyesi olarak şuana kadar birçok engelli normal araç, akülü araç ve çeşidi alımı yaptık. Engelli vatandaşlarımızın her türlü ihtiyaçları olan bakım malzemeleri ve günlük ihtiyaçları olan birçok hizmetler bugüne kadar engelli kardeşlerimizin ayaklarına kadar götürülmüştür. Kaldırımlarda, alt geçitlerde ve park alanlarında gerekli düzenlemeler yaptık. Engelli kardeşlerimizin otomobillerinin park yerinde sorun yaşamaması için belirli yerlerde engelli levhaları konularak, yerlere bu alanın engellilere ait olduğuna dair resimler çizdirdik. Bu alanda çalışmalarımız devam edecektir. Kentimiz, ülkemiz ve dünya, başarı ve mutluluk için hiçbir fiziksel ya da zihinsel engelin aslında bir engel olmadığını gösteren örnekler ile doludur. Bizler görev sorumluluğumuz kapsamında herkesin bir gün engelli adayı olabileceği gerçeğinden hareketle yola çıkarak örneklerin asla tükenmemesi ve karşılıklı çabanın sonsuza kadar sürmesi dileği ile 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nü kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım" ifadesini kullandı.

03 Aralık 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR