GOSB’da kavga çıktı

Gebze Organize Sanayi Bölgesi (GOSB) genişleme alanı Tembelova'daki arsa sahipleri ile GOSB yönetimi dün GOSB yönetim binasında bir araya geldi.1990 y...

BÜYÜT

Gebze Organize Sanayi Bölgesi (GOSB) genişleme alanı Tembelova'daki arsa sahipleri ile GOSB yönetimi dün GOSB yönetim binasında bir araya geldi.

1990 yılında OSB ilan edilmiş olan, ancak yasal olarak son beş yılda OSB bünyesine katılan GOSB Tembelova Alanı’ndaki alt yapı ihalelileriyle ilgili yönetim arsa sahiplerine bilgi verdi. Toplantıya GOSB başkanı Vahit Yıldırım ve yöneticiler ile GTO eski başkanı İbrahim Başaran ve GTO yönetim kurulu üyesi, Dal Luna Park’ın sahibi Özcan Dal gibi Gebzeli arsa sahipleri de katıldı. Kendi arsasıyla ilgili söz alan ve mevcut yapıyı eleştiren İbrahim Başaran daha önce hibe ettiği arsasının amacı dışında kullanılmasına karşı çıktı. Aksi durumda adli organlara başvuracağını söyleyen Başaran tartışmanın fitilini de yaktı. Başaran’ın mahkemeye başvurması halinde Tembelova mevkiinde yeni yapılan yaklaşık 20 milyon TL tutarında alt yapı ihalesinin de iptal olacağı gündeme gelince toplantı ortamı bir anda gerildi. GOSB yöneticisi Turan Önalan birden ayağa kalkarak İbrahim Başaran’a bağırmaya başladı. Hakaretlerin havada uçuştuğu toplantıda Turan Önalan ve İbrahim Başaran’ı araya girenler sakinleştirdi.
İbrahim Başaran’ın daha sonra yaptığı açıklamada, “Tembelova’da bazı hatalar yapılıyor. Arsalarla ilgili ciddi sıkıntılar var. Sadece ben 200 bin TL yönetim parası ödedim. Paranın nereye gittiğini bilmem lazım. Ben GOSB’un bütçesini finanse edecek değilim. Vahit başkan durumu idare etti. Ama Turhan Önalan’ın söylediklerini kulakları duymadı. Bende haddini bildirdim. O da sonradan çıkıp özür diledi” dedi.

10 Şubat 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR