Kocaeli Kent Konseyi’nde Kahraman dönemi başladı

Tek listeli gerçekleşen Kocaeli Kent Konseyi 7. Olağan Genel Kurulu’nda Başkan Dr. Halilİbrahim Kahraman olduKocaeli Kent Konseyi 7. Olağan Genel Kuru...

BÜYÜT

Tek listeli gerçekleşen Kocaeli Kent Konseyi 7. Olağan Genel Kurulu’nda Başkan Dr. Halil
İbrahim Kahraman oldu

Kocaeli Kent Konseyi 7. Olağan Genel Kurulu, dün Sivil Toplum Merkezi’nde gerçekleşti. Katılımın geniş olduğu kongrede; Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, Baro Başkanı Tamer Solakoğlu ve Kocaeli’ndeki sivil toplum kuruluş temsilcileri ile siyasi parti temsilcileri yer aldı. Tek listeli gerçekleşen kongrede başkanlığa tekrar aday olmayan mevcut başkan Ali ufuk Yaşar yerine, Dr. İbrahim Kahraman oy birliği ile seçildi.
TEK LİSTELİ GERÇEKLEŞTİ
198 delegenin oy kullanma hakkının bulunduğu kongrede; divan başkanlığını Ali Ufuk Yaşar yaparken, katipliğini Bilge Saral, Soner Şahin ve Mümin Cengiz ise üstlendi. İlk konuşmayı mevcut Başkan Ali Ufuk Yaşar, yaptı. Yaşar, “Böylesi güzide bir kurumun iki buçuk yıl başkanlığını yaptım. Daha sivil bir yapıyla yeni bir kent konseyi oluştu. Kent konseyinin şehirde farkındalık yaratan bir kurum olduğunu anlatmayı başardık. Toplumda sevgiyi yaymak adına paydaş olup sevgide buluşalım projelerinde ciddi bir katkı sağladık.” dedi.
“DİDİŞME YERİ DEĞİLDİR”
Kent Konseyi Eski Genel Sekreteri Sedat Yücel, ise konuşmasında “Bir takım insanlar çağrılıyor bazıları ise ayırt ediliyor. Konuyu bilmeden şikayet ediyor. Bir buçuk milyon nüfusu olan ilimizde kim kent konseyinde görev almak isterse önünde bir engel yoktur. Burada görev almak gönüllülük esasına dayalıdır. Burası didişme kavga etme ortamı değildir. Şehirle ilgili önemli düşüncelerin projelerin önümüze gelmesini istiyoruz. Kent Konseyi, üniversite ile çok önemli birliktelikler oluşturdu. Bunu da unutmamak lazımdır” dedi.
“ÇITANIN YÜKSELMESİ LAZIM”
Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, ise konuşmasında “Kent Konseyindeki çalışmaların çok önemli değerlendirmelerden geçtiğini biliyoruz ve belli bir kısmı büyükşehrimizde onaylandı. Bu kentin hepimizin olduğunu vurgulamak istiyorum. Kente yapılacak en büyük kötülüğün ben bilirim anlayışı ile hareket etmektir. Yönetim anlayışımız ortaklaşa hareket etmektir. Açık bir diyalog içerisindeyiz. Bu başkanımızın tembihi şeklindedir. Biz de bunu uygulama yolundayız. Kent Konseyi’nde görev yapan tüm arkadaşlara teşekkürler ediyorum. Bundan sonraki çalışmalarda çıtayı daha çok yükseltmelerini istiyoruz” açıklamasında bulundu. Sonrasında oy birliği ile başkan seçilen Dr. Halil İbrahim Kahraman yaptığı konuşmada, “Yaşadığımız ilimizde çalışmalar sadece Büyükşehirin çalışmaları ile sınırlı kalmamalı. Çalışmalar STK’lar ile devam etmeli. Bizler su taşıyan arılar misali kötülüğü önlemek mantığı ile yaşadığımız dünyaya hizmet verebilme inancını bana layık gördüğünüz için teşekkürler ederim” dedi. Halil İbrahim Kahraman başkanlığındaki yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:

Dr. Halil İbrahim Kahraman (Başkan)
KBB Genel Sekreter Yardımcısı Tahir Büyükakın
İl Özel İdaresi Daire Başkanı İrfan Çakmak
Türkiye Kızılay Derneği İzmit Şube Başkanı Muzaffer Şişmanoğlu
KOÜ Fen Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölüm Başkanı Sinan Özbek
Baro Başkanı Mehmet Tamer Solakoğlu
KOTO Yönetim Kurulu Üyesi Halit Kodal
İMO Aykut Bozkurt
İKM Başkanı Murat Barış
İzmit Genç İş Adamları Derneği Başkanı Nurhayat Güldüren
Petrol-İş Sendikası Başkanı Salih Akduman
Planlama ve Strateji Çalışma Grubu Başkanı Soner Şahin
Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Mustafa Yaman
Kocaeli Kent Konseyi (KKK) Kadın Meclisi Başkanı Emel Ceylan Balcıoğlu
KKK Gençlik Meclisi Başkanı Melike Baydan ve KKK Genel Sekreteri Gültekin Gürüm.

16 Mart 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR