Güngör Ailesi’ne prefabrik konut

Kocaeli Büyükşehir Belediye’si çatısı ve zemininden su sızan evde 4 çocuk ve eşi ile beraber yaşayan Ahmet Güngör’ü prefabrik konuta yerleştirdi. Yuka...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediye’si çatısı ve zemininden su sızan evde 4 çocuk ve eşi ile beraber yaşayan Ahmet Güngör’ü prefabrik konuta yerleştirdi. Yukarı Hereke’de yaşayan Güngör Ailesi yıllar sonra rutubetsiz evde hasta olma korkusu olmadan yaşayacakları hayata ilk adımlarını attı.                    
 
ÇATI VE ZEMİNDEN SULAR GELİYORDU
Büyükşehir Belediyesi, zor şartlarda hayatını sürdüren bir ailenin imdadına kulak verip yardım eli uzattı. Körfez İlçesi Yukarı Hereke’de dağdan gelen suların zemin ve çatıdan aktığı evlerinde yaşam mücadelesi veren Güngör ailesine Büyükşehir Belediyesi, prefabrik konuta kavuşturdu. Prefabrik konut, eski yaşadıkları evin yanına yerleştirilirken ailenin sevinç ve heyecanı görülmeye değerdi.   

HASTA OLMAKTAN KORKUYORDUK
Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü ekiplerinin incelemeleri sonucunda yeni evlerine kavuşan baba Ahmet Güngör mutluluğunu şu sözlerle ifade etti: “Her yağmur yağdığında sular evimize doluyordu. Zemindeki nem yüzünden evde yaşamak artık büyük bir tehlikeydi. Çocuklarımı bu zor şartlarda büyütmek beni çok üzüyordu. Eşim de bu durumdan çok mutsuzdu. Büyükşehir Belediyesi’nin bize sağladığı bu konut ile artık bütün bu dertlerden kurtulacağız. Artık yüzümüz gülecek”       
 
PENCEREDEN EL SALLADI
4 çocuğu ve eşi ile asgari ücretle geçinen baba Ahmet Güngör prefabrik konutun yerleştirilmesine yardımcı olarak bir an önce yeni evine girmenin heyecanını gözler önüne serdi. Evin oğulları ise prefabrik konutun içine girerek yeni hayatını sürdürecekleri mekândan el salladı. Güngör ailesi her gün rutubetten geçilmeyen evlerinden beraber yaşayacakları yeni prefabrik konutlarında hayatlarına ilk adımlarını attı.

03 Ekim 2011 Kocaeli- GündemYÜKLENİYOR