Yıldırım lisesinde seçim heyecanı

Seçim haftası boyunca toplantılar düzenleyen adaylar arasında tatlı bir rekabet yaşandı. Öğrencilerin de seçim kampanyasına atılarak arkadaşlarını des...

BÜYÜT

Seçim haftası boyunca toplantılar düzenleyen adaylar arasında tatlı bir rekabet yaşandı. Öğrencilerin de seçim kampanyasına atılarak arkadaşlarını desteklediği seçimde 59 oyla Gülce Dindaroğlu  okul başkanı seçildi.Okul Başkanlığı yönetim kurulunda bulunan  11/B Sınıfından Ömer YİĞİT, 10B Sınıfından Pınar Kaçar, 9/B Sınıfından Beyzanur Alparslan da okul öğrenci meclisi yönetimine dahil oldu. Dindaroğlu, Ankara ve Türkiye genelinde okulunu temsil etmeye hak kazandı.

Okullarda demokrasi kültürünün yerleşmesi amacıyla yapılan seçimlerde gerçek hayattaki seçim sürecinde yaşananların tamamı okul ortamında öğrencilere yaşatılıyor. Adaylar seçim süreci yaşarken propaganda ve tanıtım yapıyor, vaatlerde bulunuyor. İlk seçim süreci sınıflarda başlıyor ve her sınıf kendi adayını seçiyor bu adaylar içinden okul başkanı seçiliyor. Seçilen aday okulunu ilçe de il de ve Türkiye genelinde temsil ediyor.

Başkanlık seçimleri öğrencilere seçme-seçilme ve oy kullanma kültürünün kazandırılması, iletişim kurabilme ve demokratik liderliği benimseyebilme amacıyla her sene düzenli olarak yapılıyor. Bu yıl Fizik Öğretmenimiz Özge Nazife Erkoç tarafından organize edilen seçim süreci sorunsuz bir şekilde sonlandırıldı. Okul Müdürümüz İbrahim Yıldırım süreçte emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederken seçilen yönetim kuruluna 2014-2015 eğitim öğretim yılındaki çalışmaları için başarılar diledi.

 

22 Ekim 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR