Öğrenciler, Real’i denetledi

Real Hipermarketler Zinciri, 15-21 Mart tarihleri arasındaki Tüketiciyi Koruma Haftası nedeniyle, öğrencileri İzmit’teki mağazasında ağırladı.  Tüket...

BÜYÜT

Real Hipermarketler Zinciri, 15-21 Mart tarihleri arasındaki Tüketiciyi Koruma Haftası nedeniyle, öğrencileri İzmit’teki mağazasında ağırladı.  Tüketici hakları ve gıda güvenliği konusunda bilgi alan öğrenciler, gıda mühendisleri gözetiminde mağazada denetim de yaptılar.

 

Tüketicilerde temel haklarıyla ilgili bilinç yaratmak amacıyla, 15-21 Mart tarihleri arasında kutlanan Tüketiciyi Koruma Haftası, bu sene Real’in İzmit mağazasında farklı bir etkinliğe sahne oldu. Real, İzmit’li öğrencileri mağazasında ağırlayarak bir hipermarketin günlük işleyişi ve gıda güvenliğiyle ilgili bilgi vermenin yanı sıra, çocuklara temel tüketici haklarını da anlattı.

 

Temel hakların karşılanması, sağlık ve güvenlik hakkı, bilgi edinme hakkı, eğitilme hakkı, zararların giderilmesi hakkı, sağlıklı bir çevrede yaşama hakkı, ekonomik çıkarların korunması hakkı, seçme hakkı, sesini duyurma hakkı gibi temel tüketici haklarıyla ilgili bilgi edinen çocuklar, gıda mühendisleri gözetiminde Real İzmit mağazasını da denetledi. Ürünlerin saklanma koşullarına, sıcaklıklarına, son kullanım tarihlerine bakan çocuklar, mağaza ziyaretini kafe bölümünde, ikramlar eşliğinde tamamladılar. 

19 Mart 2015 Kocaeli- Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR