Kocaeli Kırım Tatarları, Moskova'da

Kocaeli Kırım Tatarları Derneği ve Kırım Dernekleri Federasyonu’nun toplam 32 üyesi, Vefa İbrahim Aracı’nın başkanlığında Kırım Tatar işadamları ve s...

BÜYÜT

Kocaeli Kırım Tatarları Derneği ve Kırım Dernekleri Federasyonu’nun toplam 32 üyesi, Vefa İbrahim Aracı’nın başkanlığında Kırım Tatar işadamları ve soydaşları tarafından Moskova’ya davet edildi. Davet sırasında 4 etkinliğe katılım sağlandı.

 

YENİ YIL YEMEĞİNE KATILDILAR

Birinci etkinlikte, Kocaeli, Sakarya, Körfez, Gebze, Çorlu, Tekirdağ ve Ankara’dan üyelerin oluşturduğu grup, Kırım Tatar işadamı Dilyaver Ablamitov’un firmasında çalışanlar için verdiği yeni yıl yemeğine katıldı. İkinci etkinlik ise Kırım Tatar kültür ve medeniyetinin sergilendiği Kırım Tatar gecesiydi.


SOYDAŞLARA YÖNELİK ÇALIŞMA

Üçüncü etkinlik kapsamında da kısa bir Moskova turu yapıldı. Son etkinlikte de etkinliğe katılan tüm katılımcılar bir sohbet toplantısında bir araya geldiler: Bu toplantıda, Kırım’da son aylarda meydana gelen olaylar hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu. Bir proje kapsamında Kırım’daki soydaşlara yönelik çalışmaların başlatılması kararına da varıldı.

23 Ocak 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR