KOÜ’de öğrencilere mazeret sınavı hakkı verildi

Kocaeli Üniversitesi rektörlük önünde eylem yapan bir grup Gezi Parkı eylemlerine katıldıkları için mazeret sınav hakkı istedi.Kocaeli Üniversitesi'nd...

BÜYÜT

Kocaeli Üniversitesi rektörlük önünde eylem yapan bir grup Gezi Parkı eylemlerine katıldıkları için mazeret sınav hakkı istedi.

Kocaeli Üniversitesi'nde öğrenim gören bir grup öğrenci, Gezi Parkı eylemlerine katılmaları nedeniyle finallere giremediklerini, bunun yerine mazeret sınavları yapılmasını istediklerini belirterek, rektörlük binası önünde eylem yaptı. Eylem sonucunda Kocaeli Üniversitesi, eylemlere katılanlara 5 günlük mazeret sınavı hakkı tanıdı. Bu arada, eylemlere katılan öğrencilerden bazıları, kendilerini takip eden basın mensuplarına kimlik sordu, göstermeyenlerle tartıştı.

5 GÜN VERİLDİ
Kocaeli Üniversitesi'nde öğrenim gören bir grup öğrenci, Umuttepe Kampüsü'ndeki sosyal tesisler önünde toplandı. Gezi Parkı eylemlerine katıldıklarını belirten grup, bu nedenle finallere giremediklerini, bunun yerine mazeret sınavı hakkı tanınması için sloganlar atarak rektörlük binasına yürüdü. Özel güvenlik, rektörlük binası önünde güvenlik önlemi aldı. Eylemlerini sabaha kadar sürdüreceklerini belirten grup, bunun için yanlarında battaniye ve yastık getirdi. Grup, rektörlük önünde slogan atarak, taleplerini kabul ettirmeye çalıştı. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasret Çomak, eyleme katılan öğrencilere 3 günlük mazeret sınavı hakkı tanıdıklarını, bunun dışında birşey yapamayacaklarını söyledi. Grup, tepkisini artırınca ve sabaha kadar rektörlük önünde bekleyeceklerini belirtince, mazeret izni toplamda 5 güne çıkartıldı.

HER YERDE BASINA SALDIRI
Öte yandan, gruptaki 2 şahıs, bir basın mensubundan kimlik göstermesini istedi. Gazeteci, kimliğini göstermeyince, tartışma yaşandı. Grup yürümeye başlayınca çekim yapan basın mensubuna yine kimlik soruldu. Grup, basın mensubunun üzerine yürüdü, kimlik gösterince uzaklaştılar. Aynı grup, rektörlük binası önünde polislerin kampüs alanından dışarıya çıkartılmasını istedi. Sivil polisler, rektörlük görevlilerinin de talebi üzerine kampüsten ayrıldı. Polislerin ardından bir süre yürüyen ve slogan atan grup, daha sonra dağıldı.
HABER: Faruk KIYAK

06 Haziran 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR