2. Alp Evrenol Yelken Yarışları sona erdi

7 kulüpten 35 tekne, iki günlük yarışlar boyunca rüzgara ve dalgaya rağmen kıyasıya mücadele etti. Yarışlar sonunda dereceye giren sporculara ödüller...

BÜYÜT

7 kulüpten 35 tekne, iki günlük yarışlar boyunca rüzgara ve dalgaya rağmen kıyasıya mücadele etti. Yarışlar sonunda dereceye giren sporculara ödülleri verildi.

 

Haberin fotoğrafları için tıklayın

 

35 SPORCU 7 KULÜP YARIŞTI

2012 yılında hayatını kaybeden İstanbullu işadamı Alp  Evrenol adını yaşatmak için, eşi Mehpare hanım  ve oğulları  Can ve Mete Evrenol tarafından organize edilen 2.Alp Evrenol Optimist Destek Kupası Yelken yarışları sona erdi. Yelken yarışları ilk gününde havanın rüzgarlı olması, Hereke açıklarında yaklaşık 2 mil açıkta yapılan yarışmalarda, bir çok yelkenci büyük zorluk yaşadı. Yelken yarışları üç etapta yapıldı. 8-15 yaş arasında yapılan yelken yarışlarında, sporcular ilk beş sırada yer almak için kıyasıya mücadele etti. Yarışlara Hereke Yelken, İzmit Yelken, Derince Yelken, Karamürsel Yelken, Karamürsel Alp Yelken, Yarımca Yelken ve Şişe Cam Çayırovaspor Kulübü katıldı.

 

PROTOKOL AKIN ETTİ

İkinci gün yapılan yarışlara Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, Körfez Belediye Başkan Yardımcısı Faruk Denli,  Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, Şube Müdürü Engin Yaşar, Kocaeli Liman Başkanı İlker Tuncer, Kocaeli Yelken İl Temsilcisi Aygül Göksel Teoman, Evrenol Şirketler Grubu ortaklarından Tamer Tumbiş, Burak Karaca katıldı. Organizasyonda Başhakemliği Hüseyin Teoman yaparken, Sema Kaplan, Turgay Kaplan ve Can Drahor da hakem olarak görev aldı. Ev sahipleri Mehpare Evrenol ve oğulları Can ve Mete Evrenol, tüm konuklarla yakından ilgilendi ve yarışlar sonunda emeği geçenlere plaketleri verildi.

 

YELKENCİLER İKİNCİ GÜNDE MUHTEŞEM YARIŞLAR GERÇEKLEŞTİRDİ

2. Alp Evrenol Optimist Destek Kupası Yelken Yarışlarına  Derince Yelken Kulübü’nden Başar Ulusoy, Anıl Berk Cürül, Deniz Demir, Berke Cebe, Tansu Tan, Defne Takavidis ve Alp Kaan Şenol, Yarımca Yelken Kulübü’nden Seyithan Işık, Burak Güneş,  Busenur Alan, Deniz Gül, Ganican Akalp, Sertaç Akça, Sıla Güneş ve  Mert Ömeroğlu, İzmit Yelken Kulübü’nden Metehan Olgun ve Emre Yılmaz, Karamürsel Yelken Kulübü’nden Berra Bağdat, Arda Toksoy, Oya Cansever, Uğurkan Yılmaz ve Alp Kaan Şenol, Şişe Cam Çayırovaspor’dan Nazar Öztürk, Gökçe Kayıkçı, Uğur Yılmaz, Alper Kapan, Berkant Sarıçam, Doruk Yıldırım ve Yağız Aşçıoğlu ve Karamürsel Alp Yelken Kulübü’nden Mustafa Sertay Durak ile Ceyda Çağla Çiçek yarıştı.

 

ÜÇ DALDA ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI

2. Alp Evrenol Optimist Destek Kupası Yelken yarışlarında Optimist Junior erkekler dalında birinciliği ferdi olarak yarışan Emre Yılmaz, ikinciliği Çayırova Şişe Cam Kulübü’nden Doruk Yıldırım, üçüncülüğü aynı kulüpten Ata Turan elde etti. Optimist kızlar dalında birinciliği Karamürsel Yelken Kulübü’nden Oya Cansever, ikinciliği Çayırova Şişe Cam Kulübü’nden Yaren Güler, üçüncülüğü Çayırova Şişe Cam Kulübü’nden Gökçe Kayıkçı elde etti. Optimist Junior kızlarda birinciliği Çayırova Şişe Cam Kulübü’nden Yaren Güler, ikinciliği Çayırova Şişe Cam Kulübü’nden Nazar Öztürk, üçüncülüğü Karamürsel Alp Yelken Kulübü’nden Ceyda Çağla Çiçek elde etti. Optimist Genel Klasman’da müsabakalara ferdi olarak katılan ve geçen yılın birincisi olan Emre Yılmaz, ikinci kez birinci olmayı başardı. İkinciliği Çayırova Şişe Cam Kulübü’nden Barkan Sarıçam, üçüncülüğü Körfez Yarımca Yelken Kulübü’nden Seyithan Işık elde etti.

 

MEHPARE EVRENOL’DAN ANLAMLI KONUŞMA

Mehpare Evrenol 2 yıl önce 28 Haziran 2012’de hayata veda eden eşi Alp Evrenol anısına yapılan turnuva hakkında kısa bir konuşma yaparak “Eşim denizi ve doğayı çok severdi. MO adında bir teknemiz vardı. Onunla birlikte denizi gezerdik. Sonra oğullarım Can ve Mete dünyaya geldi. MO teknelerimiz üçe çıktı. Hereke çok sık geldiğimiz bir yerdi. Buranın bizim için önemi büyüktü. Burayı sevdiği için, spora katkımız olsun diye, Hereke’de yelken yarışlarına sponsor olduk. Bundan sonra geleneksel olarak bu yarışlar yapılacak. Emeği geçen ve katkıları olan herkese teşekkür ederim” dedi.

 

İSMAİL ‘BARAN’ YER SÖZÜ VERDİ

Törende söz alan Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran da “Yelken Kulüpleri için Hereke sahilinde güzel bir yer verip, onlara hizmet etmeyi istiyoruz” dedi. Evrenol Şirketler Grubu ise bu alana inşaat yapmak için söz verdi. Baran sözlerinin devamında “Biz bundan sonra Hereke sahilini bozmadan, güzel bir spor tesisi yapmaya çalışacağız. 1934 yılından beri ilçemizde yelken ve diğer sporcuların yetişmesi için spor adına sizlere söz veriyorum. İlçemizde her türlü spor etkinleri devam edecek. Burada Yelken ve Kürek sporun canlandırmaya devam edeceğim. İlimizde 1100 tekne arasında ilk üç sırada yer alan Ömer Işık gibi sporculara sahip çıkacağız. Emek veren tüm antrenör ve yöneticilere huzurunuzda teşekkür ederim” dedi. AHMET AKAY

 

OPTİMİST GENEL KLASMAN YELKEN YARIŞLARI SONUÇLAR:

1-OPTİMİST  571  EMRE YILMAZ    E     14.04.2003      FERDİ

2-OPTİMİST  925  BERKANT SARIÇAM E     18.10.2002      ŞİŞECAM ÇAYIROVA S.K.

3-OPTİMİST  48    SEYİTHAN IŞIK   E     01.01.2002      KÖRFEZ YARIMCA Y.K.

4-OPTİMİST  917  ARDA TOKSOY   E     11.10.2002      KARAMÜRSEL Y.K.

5-OPTİMİST  919  OYA CANSEVER K     08.02.2000      KARAMÜRSEL Y.K.

6-OPTİMİST  930  ATA TURAN         E     07.04.2004      ŞİŞECAM ÇAYIROVA S.K.

7-OPTİMİST  236  GANİCAN AKALP       E     01.09.2002      KÖRFEZ YARIMCA Y.K.

8-OPTİMİST  928  YAĞIZ AŞÇİOĞLU      E     17.01.2005      ŞİŞECAM ÇAYIROVA S.K.

9-OPTİMİST 926 DORUK YILDIRM       E     01.01.2015      ŞİŞECAM ÇAYIROVA S.K.

10-OPTİMİST        60    METEHAN OLGUN     E     01.04.2001      İZMİT Y.K.

 

OPTİMİST KIZLAR:

1-OPTİMİST  919  OYA CANSEVER K     08.02.2000      KARAMÜRSEL Y.K.

2-OPTİMİST  923  YAREN GÜLER    K     27.09.2003      ŞİŞECAM ÇAYIROVA S.K.

3-OPTİMİST  921  GÖKÇE KAYIKÇI        K     06.12.2000      ŞİŞECAM ÇAYIROVA S.K.

 

OPTİMİST JUNİOR ERKEKLER:

1-OPTİMİST  571  EMRE YILMAZ    E     14.04.2003      FERDİ

2-OPTİMİST  926 DORUK YILDIRM       E     01.01.2015      ŞİŞECAM ÇAYIROVA S.K.

3-OPTİMİST  930  ATA TURAN         E     07.04.2004      ŞİŞECAM ÇAYIROVA S.K.

 

OPTİMİST JUNİOR KIZLAR:

1-OPTİMİST  923  YAREN GÜLER    K     27.09.2003      ŞİŞECAM ÇAYIROVA S.K.

2-OPTİMİST  920  NAZAR ÖZTÜRK         K     13.02.2003      ŞİŞECAM ÇAYIROVA S.K.

3-OPTİMİST  1824        CEYDA ÇAĞLA ÇİÇEK K  20.05.2004        KARAMÜRSEL ALP Y.K

29 Haziran 2015 Kocaeli- Spor


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

03

ahmet gök - emre yılmaz İzmit yelken sporcusu değildir sayın Kocaeli gazetesi yetkilisi, Emre Yılmaz bu sene ferdi olarak yarışıyor gelecek seneye hangi kulübe transfer olur bilinmez ama bu sene ferdi olarak yarışacaktır. İzmit yelken kulübüyle herhangi bir alakası yoktur.

Yanıtla . 0Beğen 29 Haziran 12:05
02

Reyhan güzelgün yılmaz - Ayrıca Derince yelken kulübünden emir Ergün Ulusoy da optimize sınıfında yarışmıştır.

Yanıtla . 0Beğen 29 Haziran 12:05
01

Reyhan güzelgün yılmaz - Emre yılmaz Ferdi olarak yarışmıştır. izmit yelken kulübü sporcusu değildir. Acilen düzeltilmesini rica ederiz.

Yanıtla . 0Beğen 29 Haziran 12:05
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR