Kemal Kılıçdaroğlu Kocaeli’ne geliyor

  Yahyakaptan Recep Topaloğlu salonunda CHP tarafından yapılacak olan aday tanıtımı 16 Şubat 2014 tarihinde saat 14.00’da Genel Başkan Kemal Kılıçdaro...

 

Yahyakaptan Recep Topaloğlu salonunda CHP tarafından yapılacak olan aday tanıtımı 16 Şubat 2014 tarihinde saat 14.00’da Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla gerçekleşecek. CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan, il binasında yaptığı basın açıklamasında Kılıçdaroğlu’nun geleceğinin haberini vererek 7 ilçede yapılacan olan ön seçim hakkında bilgi verdi.

İŞTE OY VERİLECEK OLAN YERLER

Darıca’da ön seçim yaklaşık olarak bin 700 üyenin oy kullanımıyla parti binasında, Gebze’de yaklaşık 4 bin üyenin oy kullanımıyla Eşref Bey İlköğretim Okulu’nda, Körfez’de yaklaşık 2 bin üyenin oy kullanımıyla Tütünçiftlik Kültür Merkezi’nde, Derince’de yaklaşık olarak 2 bin 500’e yakın üyenin oy kullanımıyla Sırrıpaşa Mahallesi İstiklal Caddesi 234/A adresinde bulunan seçim bürosunda, İzmit’te yaklaşık 7 bin üyenin oy kullanımıyla İzmit Lisesi’nde, Gölcük’te yaklaşık bin 900 üyenin oy kullanımıyla Merkez Mahallesi Adanur İş Merkezi 1’nci Sokak No:17 adresinde bulunan seçim bürosunda, Kartepe’de yaklaşık bin 500 üyenin oy kullanımıyla Uzunçiftlik Düğün Salonu’nda gerçekleşecek. Oy kullanma süresi sabah 08.00’da başlayıp akşam saat 17.00’da sona erecek.

BİR SANDIKTA EN FAZLA 300 OY

7 ilçede ön seçim yaptıklarını söyleyen Kuşkan, “Bir sandıkta en fazla 300 partili oy kullanabilecek. Eşit çıkan 2 veya 3 kişi varsa orada kurulun başında bulunanlar iki kişi arasında kura çekecekler. Kim çıkarsa o öne geçmiş olacak. Tüzüğümüz onu ön görüyor” dedi. Gölcük, Körfez, Derince ve Kartepe’de Belediye Meclis Üyelerine oy verecek olan partililer en az 9, en fazla 19 adaya oy verebilecek. Partililer İzmit, Darıca ve Gebze’de en az üyelerin yarısı kadar, en fazla ise tamamı kadar oy kullanacak.

04 Şubat 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR