TED Kocaeli Koleji, BTEC akreditasyonunu aldı

Amacı, mevcut eğitim sistemine uygulama odaklı, mesleki eğitim modeli ile alternatif sunmaktır. Dünya’da 110 ülkede 4 milyon öğrenciyle uygulanan BTE...

BÜYÜT

Amacı, mevcut eğitim sistemine uygulama odaklı, mesleki eğitim modeli ile alternatif sunmaktır. Dünya’da 110 ülkede 4 milyon öğrenciyle uygulanan BTEC programlarının, 21. yüzyıl öğrenme becerileri çerçevesinde iş bulma şansı, Avrupa, ABD, Asya ve Avustralya üniversitelerinde eğitim fırsatı ve Türkiye’de üniversite giriş sisteminde beklenen değişikliğin gerçekleşmesi durumunda öğrencilerin üniversiteye girişlerini kolaylaştırması gibi pek çok avantajı bulunmaktadır. İlk etapta yer alacak sınıf ve branşlar şunlardır:


- 7. Sınıf(1. Seviye)   Sosyal Medya Yöneticiliği
- Lise Hazırlık (1. Seviye)  Sosyal Medya Yöneticiliği
- 10. Sınıf (3. Seviye)   Sanat ve Tasarım Uzmanlığı Diploması
- 10. Sınıf (3. Seviye) IT Yöneticiliği (Bilgisayar Operatörü)
 
Türkiye’de ilk defa TED okullarında uygulanmaya başlanan BTEC Programı, MEB mevzuatına göre uygulanmakta olan dersler kapsamında gerçekleştirilecektir. TED Kocaeli Koleji 7. Sınıf öğrencilerine uygulanmaya başlayan bu Programı tamamlayanlar uluslararası geçerliliği olan BTEC sertifikasına sahip olacaklardır.
 

BTEC NEDİR?
BTEC = Business and Technology Education Council
İşletme ve Teknoloji Eğitimi Kurulu, akademik gereklilikleri ve iş dünyasının beklentilerini göz önüne alarak hazırlanan eğitim programları kapsamında uluslararası geçerliliği bulunan “mesleki yeterlilik” belgeleri sağlar. Öğrencilerin kazandıkları belgeler, «Avrupa Yeterlilik Çerçevesi» ile uyumlu seviyeler ve kredi değerlerine sahiptir. Mesleki uzmanlık ve akademik ilerleme olanaklarını beraberinde getirir. 21. yüzyıl öğrenme becerileri çerçevesinde, belge sahibine, iş bulmayı; işveren için de nitelikli eleman bulmayı sağlar. BTEC, uygulamalı öğrenim alanında dünyanın en başarılı programı olup, öğretilecek programları oluşturma özgürlüğü sağlar. 25 yılı aşkın bir süredir öğrencilere yüksek öğretimde ya da iş hayatında yükselmek için gereken sosyal ve düşünme becerilerini, uygulamaya yönelik içeriklerle kazandırmaktadır. BTEC, öğrencilerin yüksek eğitime geçişleri için veya iş hayatına başarıyla giriş yapmaları için ihtiyaç duydukları becerilerin sağlanması amacıyla tasarlanmış bir mesleki yeterlilik programıdır. Türkiye’de bu programı Türkçe veya İngilizce olarak tamamlayan öğrenciler, anlaşmalı İngiliz üniversitelerinde bir yıl okuyarak Lisans derecesine sahip olabilmektedirler. Öte yandan, dilerlerse, ABD, Kanada, Avustralya ve Orta Doğu’da anlaşmalı üniversitelerin lisans programlarına da devam edebilmektedirler.

19 Ekim 2015 Kocaeli- Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR