Meslekte Birlik Platformu KSMMO kazanmak istiyor

Meslekte Birlik Platformu olarak bir araya gelen Kemal Demir ve arkadaşları dördüncü grup olarak KSMMM Odası seçimlerine katılıp başkanlığı Ender Şeno...

BÜYÜT

Meslekte Birlik Platformu olarak bir araya gelen Kemal Demir ve arkadaşları dördüncü grup olarak KSMMM Odası seçimlerine katılıp başkanlığı Ender Şenol’dan almak istiyor. Ankara’dan da destek aldıklarını belirten Kemal Demir, hükümranlık zamanlarının artık gerilerde kaldığını belirtti.

MESLEĞİN SORUNLARINI ÇÖZECEĞİZ
Başkan Adayı Kemal Demir, “8-9 Haziran tarihlerinde yapılacak Kocaeli Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler (KSMMM) Odası seçimli genel kurulunda oda yönetimine talip olan meslekte birlik grubu adaylarının tanıtımı için toplandık. Meslekte Birlik Türkiye'de 20 yıllık geçmişi olan ve meslek örgütlerini yeniden yapılandırmaya talip olan bir harekettir. Bu hareket Kocaeli'nde 2010 yılında dernekleşmiş ve bu dönem ilk kez oda yönetimine talip olmuş, listelerini belirlemiştir” dedi.

ANKARA DA YANIMIZDA
Ankara’daki Meslek Birliği Platformu üyelerinin ve başkanının Kocaeli’ye gelerek bizzat destek vermesini örnek gösteren kemal Demir, “Bugün platformumuzu Türkiye Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) yönetiminde temsil eden platform başkanımız Abdülaziz Ural ve Gelir İdaresi eski Başkanımız TÜRMOB Yönetim Kurulu üyesi Osman Arıoğlu’nun aramızda bulunması ayrı bir güç kaynağıdır. Biz meslekte birlik grubu olarak seçim sürecine girerken Kocaeli'ni 4 bölgeye ayırdık ve her bölgeye meslektaş sayılarını dikkate alarak yetkili kurulları ve sıraları belirdik. İzmit bölgesine ayrılan yönetim kurulu 1. sırasına arkadaşlarımız beni layık gördükleri için şu an karşınızdayım. Bugünden sonra adaylarımızı ve somut projelerimizi sizlerle paylaşıp seçim günü bizi yönetime taşımanızı talep edeceğiz” şeklinde konuştu.

PROJELERİMİZİ İKİ GRUP
Birincisi Kocaeli Odası yönetiminde yerel bazda yapacağımız proje ve hizmetler ve ikincisi de meslekte birlik platformu olarak TÜRMOB düzeyinde Ankara'daki yürütme ve yasama sürecinde yapacağımız projelerdir. Kocaeli odamızda görev aldığımızda sizlerin beklentileri ve önerileri doğrultusunda odamızın hantal, statükocu ve seçkinci yönetim anlayışını temelden değiştirecek, bölgeler adil temsil edilecek; temsilciliklerimizin zorunlu giderleri odamızca karşılanacaktır. Yeni meslek mensuplarına pozitif ayrımcılık uygulanacak, bağımlı meslek mensuplarının sorun ve taleplerinin takibi ile temsili için komisyon kurularak odada temsil edilmeleri sağlanacaktır. Stajyerlerimizi birer meslek mensubu addederek staja başlamalarından itibaren gerekli kolaylıklar gösterilmesi ve staj süresi boyunca sorun ve taleplerinin takibi ve içinde stajyerlerinde yer aldığı bir komisyon kurulmasını gerçekleştireceğiz. Yine ticaret odaları, vergi idaresi ve sosyal güvenlik kurumlarında meslek odamıza ait, donanımlı hizmet odalarının tahsisi gibi pratik çözümleri diğer oda ve kurumlarla işbirliği yaparak hayata geçireceğiz” şeklinde projelerini sıralamaya devam etti.

HER KONU VE SORUN İÇİN PROJELERİMİZ HAZIR
Kemal Demir, “Türkiye çapında meslek yasamız ile vergi mevzuatının iyileştirilmesi, mesleki saygınlık ve etkinliğin arttırılması adına, yürütme ve yasama erkleriyle birlikte yapılacak çalışmalara önderlik edecek meslekte birlik adaylarını birlik yönetimine taşımak ve yereldeki gücümüzü merkezde de taçlandırmak amacındayız. Çeyrek asırdır Kocaeli odamızı yöneten ve TÜRMOB yönetimini tekelinde bulunduran, meslektaşın sorunlarından önce kendi şahsi ikballerini ve ideolojik tavırlarını öne çıkaran düşüncenin artık değişmesi gerekir. Bu süreçlerde mesleğe hizmeti geçen herkese saygı duyduğumuzu belirtiyorum” dedi.

KURUMLAR GEÇMİŞ BİRİKİMLERİM
TEMELLERİ ÜZERİNDE YÜKSELİR
Başkan Adayı Kemal Demir, “Ancak bu kurumları daha yükseğe taşıyacak tabanın sesine kulak verecek birikimli, inançlı ve heyecanlı kadrolara ihtiyaç vardır. Biz meslekte birlik grubu olarak bu birikim ve heyecanı taşıyor sizlerden destek bekliyoruz. Bugün yapmadığı tahsilatın KDV'sini ödemek zorunda bırakılan, kamu tahsilatlarını takip ederken kendi ücretini tahsil edemeyen, asgari ücret tarifesini uygulamada disiplin ve haksız rekabet tehdidini birlikte yaşayan; ve ne acıdır ki teknolojik gelişmelerle herkesin iş yükü hafiflerken, işler kolaylaşırken bizler yüklenen angaryalarla bürolarımızdan çıkamaz hale geldik.
Meslek mensuplarımızın sorunlarını biliyor ve meslekte birliğin ülke genelindeki birikim ve gücüyle bunları çözmeye talip olduğumuzu ilan ediyoruz. Bu inanç ve heyecanla Kocaeli Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odasının yönetimine talibiz. Meslektaşlarımıza bu heyecanımızı ve projelerimizi doğru aktarabilirsek kazanacağımıza da inanıyoruz. Misyon olarak meslektaşlarımıza, mükelleflerimize ve yaşadığımız şehre borçluyuz. Borcumuzu ödemek için elimizi taşın altına sokuyor ve desteğinizi bekliyoruz” şeklinde konuşarak meslektaşlarının içini rahatlattı.
HABER: Aybey KAHRAMANLI

Yönetim kurulu adayları;
Kemal Demir (İzmit)
Bedri Keskin (Gebze)
Muhammet Turan (Gölcük)
Hamit Akbulut (Körfez)
Nesrin Bayrak (İzmit)
Murat Çalışkan (Gebze)
Selma Arslanalp (İzmit)
Disiplin Kurulu adayları;
Namaz Koçak (Gebze)
Hasan Malo (Derince)
Arif Nogay (Gölcük)
Yunus Cındık (İzmit)
Yasemin Saraç (İzmit)
Denetleme Kurulu adayları;
Musa Özcan (İzmit)
Hamide Uygun (Gebze)
Murat Aydıngöz (İzmit)
TÜRMOB Delegasyon Adayları;
Remzi Eşsiz (İzmit)
Nazar Esirci (Gebze)
Filiz Ayyıldız (İzmit)
Yücel Nazlı (Gebze)
Sinan Veli (Karamürsel)
Çetin Aykan (Derince)
Samet Taşdelen (Gölcük)
Hamit Akbulut (Körfez)
Kemal Yazıcı (İzmit)
Sırrı Erdağı (Gebze)
Cevat Demir (İzmit)
Ö. Faruk Zorlu (Gölcük)
Okşin Becet (İzmit)
Hayrettin Ünlü (İzmit)
Bülent Kanca (Gebze)
Murat Yazar (Körfez)
Bayram Karakuş (Derince)
Aydın Açık (Gebze)
Berna Abiş (Gölcük)
Ayşegül Bakal (İzmit)
Hasibe Duran (Derince)
Komisyonlar;
Mesleki Denetim Komisyonu: Hayrettin Ünlü (İzmit)
Mesleki Araştırma ve Mevzuat Komisyonu: Fesih İlkan (Gebze)
Mesleki Dayanışma ve Sosyal Faaliyetler Komisyonu: Mustafa Tümer (İzmit)
Mesleki Basın Yayın Komisyonu: Özlem Ferman (İzmit)
Çevre Komisyonu: Bülent Gültekin (Gebze)
Kalite ve Standartlar Komisyonu: Gürkan Öztaban (İzmit)
Oda Meclis aday listesi;
Nazır Esirci (İzmit)
Remzi Eşsiz (İzmit)
Arif Nogay (Gölcük)
Murat Nazar (Körfez)
Yücel Nazlı (Gebze)
Filiz Ayyıldız (Gebze)
Keramettin Gençtürk (Gölcük)
Hayrettin Ünlü (İzmit)
Çetin Aykan (Derince)
Ömer Faruk Zorlu (Gölcük)
Nesrin Bayrak (İzmit)
Cevat Demir (İzmit)
Süleyman Kızılkaya (Karamürsel)
Ali Dursun (Körfez)
Erdoğan Günay (Kandıra)
Sincar Yıldız (Gebze)
Mustafa Karakoç (İzmit)
Murat Korkmaz (İzmit)
Berna Abiş (Gölcük)
Ayşegül Bakal (İzmit)
Canan Yaş (Gebze)
Bülent Koçak (Gebze)
Erkan Küçük (İzmit)
Hamide Uygun (Gebze)
Selma Arslanalp (İzmit)
Hidayet Yüceler (Gölcük)
Recep Demirel (Karamürsel)
Gürbüz Aslan (Körfez)
Cuma Ayvaz (Derince)
Önder Akpınar (Gebze)
Mustafa Yay (Karamürsel)
İbrahim Koç (İzmit)
Taner Kaya (Gebze)
Alaattin Kılınç (Körfez)
Bülent Erkök (Derince)
Murat Aydıngöz (İzmit)
İlknur Uzun (Gebze)
İrfan Küpeli (Gebze)
Ümit Yıldız (Gölcük)
Kader Tanyıldız (Körfez)
Adnan Ağrap (Derince)
Mehmet Kocabay (Gölcük)
Aysel Karaturp (İzmit)
Yuduf Haldız (Kartepe)
Sevil Yazıcı (İzmit)
Ayfer Gökdeniz (Gebze)
Ahmet Tosun (Gebze)
Cengiz Taşova (İzmit)
Fatih Didar (İzmit)
İbrahim Halil Duran (Derince)

27 Mayıs 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR