Ekmek kartları sahiplerine ulaşmaya başladı

  Kocaeli Valiliği ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın kararıyla belirlenen muhtaç vatandaşlara verilmek üzere hazırlanan Ekmek Kart’lar, ih...

BÜYÜT

 

Kocaeli Valiliği ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın kararıyla belirlenen muhtaç vatandaşlara verilmek üzere hazırlanan Ekmek Kart’lar, ihtiyaç sahiplerine ulaşmaya başladı.

Kocaeli Valiliği ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın kararıyla belirlenen muhtaç vatandaşlara verilmek üzere hazırlanan Ekmek Kart’lar, ihtiyaç sahiplerine ulaşmaya başladı. Hafta başından beri ihtiyaç sahiplerine dağıtılmaya başlanan 25 bin Ekmek Kart’la, vatandaşlar ekmeği 70 kuruştan satın alacak.

25 BİN AİLE FAYDALANACAK

Tüm Kocaeli’de başlayan uygulamadan, yaklaşık 25 bin ailenin faydalanacağını dile getiren Fırıncılar Odası Başkanı Ali Sarı, Ekmek Kart’ların tüm ilçelerdeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları’ndan dağıtıldığını belirtti. İhtiyaç sahiplerini belirlemede Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na kayıtlı vatandaşlar ve muhtarlarla görüştüklerini belirten Sarı, Ekmek Kart sahibi vatandaşların ekmeği 70 kuruştan satın alacağını bildirdi.

“EN YAKIN FIRIN BELİRLENDİ”

Herhangi bir karışıklı olmaması için kart sahibi vatandaşların evine en yakın fırını belirlediklerini ifade eden Ali Sarı, “Ekmek Kart sahipleri, kartlarının arkasında yazan, evlerine en yakın fırından ekmeklerini alabilecekler, başka fırınlardan kartları ile alamayacaklar. Bu uygulama, karışıklık olmaması için” dedi. 

31 Ocak 2014 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR