Ali Haydar Konca’ya tepkiler büyüyor

AB Bakanlığı’na getirildikten sonra yaptığı, “Katliam yapıldığı çok açık ve nettir. Bunu herkes kabul ediyor. Esas itibarıyla kabul etmeyen de yok. A...

AB Bakanlığı’na getirildikten sonra yaptığı, “Katliam yapıldığı çok açık ve nettir. Bunu herkes kabul ediyor. Esas itibarıyla kabul etmeyen de yok. Asıl olan onun tanımlanma noktasıdır” şeklindeki açıklamaya tepkiler giderek büyüyor. Konca’nın Ermeni soykırımı iddialarını kabul ettiği şeklinde yorumlanan açıklaması dolayısıyla Türkiye Azerbaycan Dernekleri Federasyonu da yazılı bir açıklama yayınladı. Federasyon Başkanı Bilal Dündar imzası ile yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

 

“KATLİAMLAR UNUTULMADI!”

“Haydar Konca Bey, tarihi gerçekleri Muş’ta yaşayan, Ermeni zulmünün mağdur ettiği hemşehrisi olan insanları yakinen tanıyordur. Sırf Erzurum, Kars ve Ağrı’da 1915 yılında 110 bin insanımızı katleden, Azerbaycan topraklarının yüzde 20’sini işgal edip sadece Hocalı Kasabası’nda bir gecede 613 insanı katledip soykırım uygulayan Ermeniler değil midir? Yurt dışında bulunan ve bir ülkenin koruması altında olan çeşitli ülkelerdeki 44 Türk hariciyecinin ASALA Terör örgütü kanalı ile katledildiklerini kimse unutmuş olamaz.”

 

“AÇIKLAMAYI KINIYORUZ”

Bütün tarihi gerçekleri belgeleyen ilmi eserleri ve katliam resimlerini gerçek yönlerini ile görmek, incelemek en ince teferruatına kadar öğrenmek adına Haydar Konca Bey’i Sekapark’ta bulunan Azerbaycan Haydar Aliyev Kültür Evi’ne davet ediyoruz. Haydar Bey, eminiz ki bu açıklamanız kamuoyunu olduğu kadar kendinizi de rahatsız etmiştir. Parti görüşünüz partinize aittir. Ama gelecek nesillere ve tarihe karşı toplumu yük altına sokan yanlış anlaşılacak açıklamaları toptan reddediyor ve kınıyoruz.”

03 Eylül 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR