Azer: Erdoğan-Baykal ikilisinin projesine MHP hayır dedi

TBMM’de meclis başkanlığı seçimleri yapıldı ancak tartışmalar devam ediyor. MHP Darıca eski İlçe Başkanı Erkan Azeri kendi sosyal paylaşım sitesinden...

BÜYÜT

TBMM’de meclis başkanlığı seçimleri yapıldı ancak tartışmalar devam ediyor. MHP Darıca eski İlçe Başkanı Erkan Azeri kendi sosyal paylaşım sitesinden yaşanan süreci değerlendirerek tepkisini dile getirdi. Baykal, 2002’de Beylerbeyi’nde Tayyip Erdoğan’la yaptığı gizli görüşmeyle bugünkü Recep Tayyip Erdoğan'ı siyasi aktör haline getirmiştir diyen Azeri “Bu gecenin tanıkları var. Önder Sav, Eşref Erdem, Mehmet Sevigen, Bülent Tanla, Yaşar Nuri Öztürk. Akabinde Tayyip Erdoğan'ın siyasi yasağını kaldıran paketi TBMM'den ciddi bir destekle çıkartan CHP'dir” dedi.

 

BİLGİ VERDİ

Deniz Baykal bir kaset komplosu ile partisinin başından alaşağı edilmesine rağmen bir türlü Tayyip Erdoğan'dan kopamamıştır diyen Azeri “Ta ki Baykal'ın TBMM başkan adaylığı süreci başlayana kadar. Ancak çok enteresandır ki Baykal adaylığını açıklamadan önce yine Tayyip Erdoğan'la buluşmuş sonra TBMM başkanlığına aday olmuştur. Sonrası yine AKP’li vekillerden bile destek alacağına inanıp Kılıçdaroğlu'nu bilgilendirmiştir” değerlendirmesinde bulundu.

 

ERDOĞAN ONAYI

Buradan anlaşılacağı üzere Erdoğan-Baykal ikilisinin projesine MHP hayır demiştir diyen Azeri “Diğer taraftan Ekmeleddin İhsanoğlu, CHP ve MHP’nin ortak Cumhurbaşkanı adayı değil miydi? Ne oldu da hiç politize olmamış aday olan Ekmeleddin İhsanoğlu'na CHP destek vermemiştir? MHP’nin kendi ilkelerini yok sayarak CHP’nin veya bir başka partinin adayına destek vermemesi neden sizde bu kadar rahatsızlık yarattı? AKP ile bir siyasi hesaplaşma gerekiyorsa bu isim asla Baykal değildir. O zaten Erdoğan'ın onayı sonrası aday olmuş bir isimdir”  şeklinde konuştu.

 

ORTAK ADAYDI NE OLDU?

Yani MHP kendi adayına oy isterken haksız, CHP bu şaibeli adaya oy isterken haklımı oluyor? diyen Azeri “CHP Genel Başkanı madem MHP Genel Başkanı'na Başbakanlık sunacak kadar samimiyse, TBMM Başkanlığı'nı neden çok gördü? Bakın biz bu partinin mensuplarıyız, çileler çekerek siyaset yapıyoruz. Birileri gibi klavye particiliği yapmıyoruz. Tarlada izi olanın, hasatta gözü olur. MHP’ye ne verdinizde ne istiyorsunuz? En kolayı Facebook'ta polemik yapmak değil mi? Bırakın biz baraj altında mı kalacağız? Bunu da biz düşünelim” şeklinde konuştu.

03 Temmuz 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR