AKP Kartepe Umre’ye gidiyor

AKP İlçe Başkanı Hasan Kandaz ve yönetimi, Kartepe'de bulunan Sukay Park'ta düzenlediği kahvaltılı programda yerel basın mensuplarını ağırladı. İlçe...

AKP İlçe Başkanı Hasan Kandaz ve yönetimi, Kartepe'de bulunan Sukay Park'ta düzenlediği kahvaltılı programda yerel basın mensuplarını ağırladı. İlçe Başkanı Kandaz, yönetiminden ayrılan Sadık Yılmaz'ın yerine göreve gelen Şeref Merttürk'ü basın mensuplarına tanıttı. Samimi bir ortamda gerçekleşen kahvaltılı programda Kartepe İlçe Gençlik Basın Yayın Başkanı Samet Okutan, Kadın Kolları Basın Yayın Başkan Yardımcısı Hatice Sarı ve ana kademeden Duygu Ertuş da yer aldı.

 

'EN ÖNEMLİ BASAMAĞIMIZ SİZSİNİZ'

AKP Kartepe İlçe yönetiminden istifa eden Sadık Yılmaz'ın yerine gelen Şeref Merttürk, "Hasan Başkanımız yönetim kurulunda bize görev verdi. Biz bu görevi elimizden geldiğince yapmaya çalışacağız. Bu görevi iyi yapabilmemiz için en önemli basamağı sizinle olan diyalogdur. Aramızdaki iletişim ağını geliştirmek amacıyla böyle bir kahvaltıda buluşmak istedik. sizin de katkınızla inşallah bize olan güvene karşılık veririz. Kendi içimizde tabi bazı doneler oluşacak. Size en iyi şekilde nasıl ulaştırabilmeğimiz konusunda size de danışmak istedik. Şeref beyden önce Sadık Yılmaz vardı. Nişandan sonra düğünü yaklaştığı için görev değişikliği yaptık" şeklinde konuştu.

 

'TPS'DE İLÇELER ARASINDA 1'İNCİYİZ'

Ulusal ve uluslar arası yaşanan olaylarla alakalı fazla ifade kullanmak istemediğini dile getirerek konuşmasına başlayan İlçe Başkanı Hasan Kandaz, "Hayatımızın büyük bir bölümünü meşgul etmekte olan sınırımızdaki savaşın, mücadelenin bir an önce bitmesini istiyoruz. İlçemizde yapmış olduğumuz siyasi faaliyetlerimiz devam ediyor. Biz Kartepe olarak seçimden seçime organize olan bir ekip değiliz. Hem 7 Haziran hem 1 Kasım seçimlerinde oyunu en çok arttıran ilçeler arasında yer alıyoruz. Genel merkezimizin takip ettiği Teşkilat Performans Sistemi'nde ilçelerde Kocaeli 1.si, Türkiye genelinde 2.si olduk. Tabi bu başarı sadece şahsımla alakalı değil. Belediyeler ve merkezi hükümetin yapmış olduğu çalışmalar da bizi zinde tuttu" dedi.

 

'KAN BANKASINDA 3 BİN KİŞİLİK LİSTE'

Kandaz, "Her hafta mahalle toplantıları, meclis üyelerimizle ayda bir toplantı yapıyoruz. Mahallelere kendim girmeye gayret ediyorum. Bunlar özveri isteyen çalışmalardır. Ekip olarak tecrübeli arkadaşlarımız var. 18 bin 500 üyemizin iletişim bilgileri ve kan grubunun ne olduğunu bilelim diye bir arşiv oluşturduk. 3 bin civarında kan bankamızda verimiz var. Hem 18 bin 500 üyemizi tek tek ziyaret etmek ve varsa bize söyleyecekleri herhangi bir talep ve beklentilerini paylamak için çalışıyoruz" ifadelerine yer verdi.

 

'36 KİŞİLİK UMRE PLANI'

Belediye ile siyaset ilişkilerine de değinen Kandaz, "Sayın belediye başkanımızla aday adayı olduğu günden bugüne bir ilişkimiz var. 2015 yılı seçimler yılı oldu. Şu anda belediyemiz canla başla çalışıyor. şu an teleferik projemiz var. Bu Kartepe ve kentimiz için çok büyük getirisi olarak diye düşünüyoruz. İleriye dönük projelere baktığımız zaman Kocaeli’nin aynası olacağı apaçık meydanda. Aramızda bazı anlaşmazlıklar da oluyor. Ama biz asgari müşterekte sokağa aktarmaya çalışıyoruz. 5 Mart'ta genişletilmiş yerel yönetimlerde danışma meclisimiz olacak. Bir de 10 Mart'ta Cengiz Topel Hava Alanı'ndan umre yapmak için mukaddes topraklara uçuş yapmak istiyoruz. Mahalle başkanlarımızı hiç umreye gitmeyen arkadaşlarımızı götürme planımız var. 22 mahalle başkanı, 14 ilçe yöneticisi olmak üzere toplam 36 kişiyle uçakla umreye gidip geleceğiz. Bin buradan ilçe yöneticisi arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum" dedi.

 

'GÖREVİMİZ ELİMİZDEN GELENİ YAPMAK'

Kandaz, son olarak "Bizler eski siyasi partililerimizi ziyaret ediyoruz. Siyaseten büyüklerimizin bugün ülkemizi nasıl idare ettiklerini hepimiz istişare ediyoruz. Bizim görevimiz genel merkezden bize gelenleri yerine getirmek. Kartepe teşkilatı da elinden geleni yapmaya gayret ediyor. Şeref Merttürk kardeşime ve arkadaşlara da başarılar diliyorum" diyerek konuşmasını tamamladı.

 

ULAŞIM SORUNU

Ulaşım konusunda yaşanan sorunların Büyükşehir Belediyesi tarafından yeni hatlara giren otobüslerin önemli katkı vereceğini söyleyen İlçe Başkanı Kandaz “İlçe sınırlarında 17 hat bulunuyor. 237 araç sahibi vardır. Büyükşehir belediyesi tarafından 27 araç ilçeye verildi. Bu sayede önemli oranda ulaşım sorunu çözüldü” ifadelerini kullandı. Serkan BORLAK  

16 Şubat 2016 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR