CHP’de ilçe başkanları kararsız

 Konu hakkında açıklama yapan ilçe başkanları ise başkanlık için net karar verebilmiş değil. Adaylığını ilan eden tek başkan ise Cumhur Karakadılar.  ...

 Konu hakkında açıklama yapan ilçe başkanları ise başkanlık için net karar verebilmiş değil. Adaylığını ilan eden tek başkan ise Cumhur Karakadılar.

 

CHP Genel Merkezi tarafından, 7 Haziran’da yapılan genel seçimler dolayısıyla ertelenen ilçe ve ilçe kongreleri için süreç başladı. Buna göre ilçe kongrelerinin ağustos ayında, il kongresinin ise eylül sonu ya da ekim başında yapılması planlanıyor. Büyük kurultayın da aralık ayında toplanması bekleniyor.

 

HÜKÜMET BEKLENİYOR

CHP’de ilçe başkanları parti içerisinde seçim değerlendirmesinin yapılmasını bekliyor. Ankara’da devam eden koalisyon görüşmelerinin sonuçlanmasının ardından Ramazan ayının hemen peşine CHP içerisinde seçimlerin değerlendirmesinin yapılması bekleniyor. Bu değerlendirmeler neticesinde ortaya çıkan tablo uyarınca ilçe başkanları adaylıkları hakkında kesin kararını vereceği belirtiliyor.

 

İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya: Birliktelik sağlanırsa  yeniden aday olabilirim

umit-003.jpgCHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, yaklaşan kongre öncesinde yeniden aday olabileceğinin sinyalini verdi. Partilerinde kongre ve kurultay sürecinin başladığını dile getiren Küçükkaya, bu dönemde adaylıklarla ilgili düşüncesini gazetemizle paylaştı. Küçükkaya, şöyle konuştu:

 

PARTİ İÇİ KOALİSYON

“CHP olarak bu yıl sonuna kadar il, ilçe ve kurultay yapılması gerekiyor. CHP içerisinde büyük bir koalisyon oluşturularak 2019 genel ve yerel seçimlere götürebilecek bir yapı oluşması durumunda yeniden başkanlığa aday olabilirim. Aksi durumda sırf kongreden çıkmak için aday olmam. 10-20 yıl içerisinde ülke genelinde CHP siyasetinin yer alması noktasında çalışma yapılması durumunda bir şeyler değişir” dedi.

 

 

Kandıra İlçe Başkanı Recep Şenol: Henüz kararımızı vermedik

recep-005.jpgKandıra’nın temsilcisi olarak İl Genel Meclis Üyeliği yaptıktan sonra CHP’nin kandıra İlçe Başkanı seçilen Recep Şenol, yaklaşan kongre ile ilgili olarak henüz net bir karar verebilmiş değil. Konu hakkında bir açıklama yapan Şenol, “Kongre süreci hakkında net bir karar vermiş değiliz. Takvim netleşti, ancak bundan sonrası daha önemli. örgüt yöneticilerimiz ve üyelerimizle, partimizin ileri gelenleri ile bir araya gelerek gerçeklerimizi masaya yatıracak ve gerekli değerlendirmeden sonra bir karar alacağız” açıklamasında bulundu.

 

 

 

 

 

 

Kartepe İlçe Başkanı Cumhur Karakadılar: Yeniden aday olacağız

cumhur.jpg30 Mart yerel seçimlerinin ardından ilçe başkanı Av. Başar Değer’in istifa etmesinin ardından yapılan ara kongrede CHP Kartepe İlçe Başkanı seçilen Cumhur Karakadılar, kongre sürecini en erken başlatan ilçe başkanlarından biri olarak dikkat çekiyor. Karakadılar, gazetemize yaptığı açıklamada, kongre yeniden aday olacağını belirtti.

 

“BİR KEZ DAHA ADAYIM”

Konu hakkında değerlendirmede bulunan Karakadılar, “Biz yönetim olarak yolumuza devam ediyoruz. İşlerinden dolayı yönetim kurulundan ayrılmak isteyen arkadaşlarımız var. Bunu doğal karşılamak gerekiyor. Onların yerlerine yeni isimler ekleyerek yapılacak olan kongrede yeninden başkan adayı çıkacağız” diye konuştu.

 

 

Derince İlçe Başkanı Nihat Değer: Değerlendirme aşamasındayız

nihat-005.jpgDerince Örgütü’nün başındaki isim olan Nihat Değer de yöneticiler ve partililerle yapılacak olan değerlendirmelerin ardından net kararın verileceğini kaydetti. Değer, “Takvim yeni başladı. Yönetim kurulumuz ve örgüt temsilcilerimizde sürekli iletişim halindeyiz. Bu konuda yapılacak olan delege seçimleri de çok önemlidir. Çıkacak tablo sonucu da yansıtacaktır. Henüz adayım veya aday değilim diyemem” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

 

 

 

Karamürsel İlçe Başkanı Şinasi Yazar: Görevi, daha iyi yapacak birine devredebilirim

sinasi.jpgKaramürsel’de bekledikleri sonucu alamayan Şinasi Yazar da, süreçle alakalı farklı ifadeler kullandı. konuyu henüz düşünme aşamasında olduklarını dile getiren Yazar, “Kongre süreci başladı ve takvim açıklandı. Şimdi net tarihleri bekliyoruz. Süreçle ilgili değerlendirmelerimiz oluyor. Şayet benden daha iyi yapabilecek bir isme başkanlığı devredebilirim. Ancak burada CHP’nin gerilemesine de gönlüm müsaade etmez. Hükümet görüşmelerinin sonuçlanması ve Ramazan ayının tamamlanmasının ardından il başkanlığında oluşacak tabloya göre gereken açıklama yapılacaktır” dedi.

 

 

 

 

Gölcük İlçe Başkanı İsmet İşeri: CHP’ye desteğimiz daha bitmedi

ismet-001.jpgÖzellikle 30 Mart seçimlerinde ilçede alınan oyla dikkatlerin çevrildiği ilçelerden biri olan Gölcük’te örgütün başındaki isim olan İsmet İşeri ise, diğer ilçe başkanları gibi henüz net bir kararlarının olmadığını dile getirdi. Delege seçimlerine dikkat çeken İşeri, “Yapacağımız değerlendirmelerin ardından bir sonuca varacağız. Fakat bizim CHP’ye vereceğimiz destek daha bitmedi. Yerel seçimlerde başarı elde etmeye çok yaklaştık, ancak olamadı. Genel seçimlerde 4’üncü milletvekili çıkarma noktasında büyük gayret gösterildi. Bu da olmadı. Bu durum 12 ilçenin de sorunudur. Kongre süreci geldiğimizde bütün bu durumların ışığında değerlendirme yapacağız” dedi.

29 Haziran 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR