Meclis kürsüsünden karşı çıkıldı ama o uygulama artık başladı

Tahsin Tarhan Üretim reform Paketi görüşmeleri sırasında “TRT payının kaldırıldığı falan yok. Hatta katlanarak vatandaşın sırtına bindiriliyor, getirm...

Tahsin Tarhan Üretim reform Paketi görüşmeleri sırasında “TRT payının kaldırıldığı falan yok. Hatta katlanarak vatandaşın sırtına bindiriliyor, getirmeye çalıştığınız uygulamanın rakamları ortada” diyerek bu duruma karşı çıkmıştı. Tarhan, “25. Madde ile getirmek istediğiniz rakamlar ortada, cep telefonlarından yüzde 6 bilgisayar ve tabletlerden yüzde 2, kara taşıtlarından yüzde 0.4, diğer taşıtlardan yüzde 0.01, televizyon alıcılarından yüzde 10, görsel ve işitsel her türlü cihazdan yüzde 10 olarak TRT payını vatandaşın sırtına bindiriyorsunuz.TRT tefeci gibi çalıştırılıyor. Adeta vatandaşı soymak, ödenek yaratmak için araç gibi görülüyor" diyerek tepkisini dile getirdi.

 

CEP TELEFONLARINDA %10 TRT PAYI UYGULAMASI BAŞLADI

Açıklamasını sürdüren Tahsin Tarhan, "Daha önce içtiğimiz sudan, yaktığımız elektriğe, neredeyse aldığımız nefese kadar ödediğimiz TRT payına Sanayiciden TRT payını kaldırıyoruz diyorsunuz. Sanayiciden kaldırdığınız bu payı bir yasa maddesiyle katlayarak vatandaşa yüklüyorsunuz. Daha önce kanun hükmünde kararnameyle alınan kararı yasalaştırmak istiyorsunuz. Tüm cep telefonlarından %10 TRT payı alınacak. Tarhan “Bu maalesef daha başlangıç. İktidar TRT’ye ödenek bulmak için o kadar alakasız oranlarla düzenlemeler yapıyor ki, artık çeşme suyundan TRT payı alıyoruz demeleri yakındır.” dedi.

 

TRT ELİNİ VATANDAŞIN CEBİNDEN ÇEKMELİ

Tahsin Tarhan son olarak “İşe devamsızlık oranında birinci, gelirlerinin yarısı personel gideri olan, kurumun başına atanmış yandaş imamla yönetilen, üç günlük çekimler için 22 kişiyi yurt dışına götüren kurum olan TRT, tarihin en başarısız devlet televizyonu. TRT, Ekonomik sorunlarla mücadele etmekte zorlanan vatandaşın cebinden elini çekmelidir" diyerek sözlerini tamamladı.

11 Ağustos 2017 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

Gölcüklü - Çok doğru demiş TRT Payı kaldırılsın !

Yanıtla . 0Beğen 11 Ağustos 11:10
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR