Makedonya Devlet Bakanı Çako KSO’yu ziyaret etti

Kocaeli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Odası’nda Makedon Heyet’in ziyaret toplantısına Devlet Bakanı Çako, Ankara Büyükelçisi Goran Taskovski, danışmanl...

BÜYÜT

Kocaeli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Odası’nda Makedon Heyet’in ziyaret toplantısına Devlet Bakanı Çako, Ankara Büyükelçisi Goran Taskovski, danışmanlar Caner İsmail, Fuad Hacı Eyüp, Sümer Sipahi, Ankara büyükelçiliği Uluslar arası İlişkiler Bölümü başkanı Habil Mustafai, TOBB Uluslarası İlişkiler biriminden Damla Çağlar, KSO Genel sekreteri Memet Barış Turabi, Genel sekreter Yardımcısı Egemen Mert, KOTO Genel Sekreteri Oktay Baltalı, Meclis Üyesi Ramazan Kadıçeşme katıldılar.

 

Makedonya Devlet Bakanı Çako, bu ziyaret amacının Makedenyo Başbakan’ı Nikola Gruevski’nin 15-19 Eylül 2014 tarihlerinde Türkiye’ye bir ziyaret gerçekleştireceğini belirterek, bu ziyaret kapsamında TOBB Koordinasyonunda Kocaeli, Eskişehir, Ankara, Adana ile mersin illerini kapsayan bir Road Show düzenlemesinin yapılacağını iletti. 15 Eylül 2014 tarihinde KSO ve KOTO İşbirliğinde bir iş forumu gerçekleştirilmesi, Makedenyo’da yatırım yapmakla ilgilenen bütün firmaların etkinliğe davet edilerek geniş çaplı bir toplantı gerçekleştirilmesinin öngörüldüğü vurgulandı.

 

Toplantıda KSO Başkanı Zeytinoğlu, Makedenyo Devlet Bakanı Çako’nun ziyaretinden dolayı mutlu olduğunu vurgulayarak, “15 Eylül 2014 tarihinde Makedenyo Başbakanı Gruevski’nin Kocaeli’ne gelmesi bizim için onur kaynağı olacaktır. Dost ve Kardeş ülke Makedonya ile işbirliği çalışmaları çok faydalı olacaktır”  

20 Ağustos 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR