CHP geri adım attı belediyeler öğrencilere burs verecek

AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, önceki akşam yaptığı basın açıklamasında CHP’nin geri adım attığını ve böylelikle belediyelerin tekrar öğrencilere burs...

BÜYÜT

AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, önceki akşam yaptığı basın açıklamasında CHP’nin geri adım attığını ve böylelikle belediyelerin tekrar öğrencilere burs verebileceğini belirtti
Adalet ve Kalkınma Partisi(AKP) İl Yönetim Kurulu haftalık toplantısı önceki akşam il binasında gerçekleşti. İl Başkanı Mahmut Civelek’in başkanlığında gerçekleşen toplantıda yönetim kurulu üyeleri hazır bulundu. Toplantı öncesi gündeme dair açıklamalarda bulunan Başkan Civelek, Büyükşehir Belediyesi daha çok öğrenciye burs veriyordu; ama CHP bunu engelledi. CHP, burs iptali için yaptığı şikayetten vazgeçerek yeni bir yasa teklifi ile belediyelerin öğrencilere burs vermesi için başvuruda bulunuyor. Tüm belediye öğrencilere burs vermek için destek olacaktır” dedi.
“BİZ ELEŞTİRİLERE AÇIĞIZ”
Başkan Civelek, konuşmasına şehit haberlerinden dolayı çok üzgün olduğunu belirterek, “Şehitlerimize Allah’tan rahmet ve yakınlarına başsağlığı diliyorum” dedi. Sonrasında AKP İl Başkanı Civelek, yaptığı basın toplantısında geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdikleri istişare kurul toplantısını değerlendirdi. Başkan Civelek, “Adli yıl başladı ve yargı mensuplarına hayırlı uğurlu olsun, herkese başarılı bir adli yıl diliyorum. İstişare kurulu toplantısını oldukça kalabalık bir ortamda yaptık. İstişare toplantısının amacı hep birlikte olmak ve daha iyi çalışmaktır. Öz eleştiriler oldu ve biz eleştirilere açığız. Biz seçimler yönelik çalışmalar içindeyiz. Bakıyoruz başka partiler istişare toplantısı bile yapamıyor” şeklinde konuştu.
MAHALLE TEMSİLCİLERİYLE GÖRÜŞME
Başkan Civelek yaklaşan yerel seçimleri için çalışmalarını sürdüklerini ve mahalle temsilcileri ile bir araya geldiklerini vurgulayarak, “ Biz mahalle temsilcileri ile toplandık ve sorunlarını dinledik. Kimseyi ifadeye çekmedik. Bazıları bunu bu şekilde yorumlamış. Bugün Valilik binası temel atma töreni için bakanımız İ.Naim Şahin gelecekti. Ancak şehit haberleri ile tören ertelendi. Geçen hafta gelen Ulaştırma Bakanımız Binali Yıldırım ile hızlı tren güzergahı masaya yatırıldı. Daha sonra karayolu konusunda birçok noktaya yapılacak kavşaklar ele alındı ve yeni haberler vereceğiz” dedi.
CHP BURS İPTALİ ŞİKAYETİNDEN VAZGEÇTİ
AKP İl Başkanı Civelek okulların açılacağı şu günlerde velilerin heyecan içinde olduğunu ifade ederek, “Allah çocuklarımıza zihin açıklığı versin. Artık biliyorsunuz, harçlar kaldırıldı ve harçlık olarak geri döndü. Çok güzel bir karar oldu ve herkes sevindi. Öğrencilik hayatı zor oluyor ve burs alarak bizler de okuduk. CHP burs iptali için başvurmadan önce belediyeler burs veriyordu. Büyükşehir Belediyesi daha çok öğrenciye burs veriyordu. Ama CHP bunu engelledi. CHP, burs iptali için yaptığı şikayetten vazgeçerek yeni bir teklif yasası ile belediyelerin öğrencilere burs vermesi için başvuruda bulunuyor. Tüm belediye öğrencilere burs vermek için destek olacaktır” şeklinde konuştu.
BÜYÜK KONGRE İÇİN HAZIRLIK
AKP İl Başkanı Civelek 30 Eylül tarihinde Ankara’da yapılacak olan büyük kongreye katılım sağlayacaklarını ve kongre sonrası il başkanları toplantısına katılacağını açıkladı. Başkan Civelek, “Büyükşehir belediye başkanları ve il genel meclis başkanları toplantısı da olacak. 2 gün orada olacağız” dedi. SUMOTAŞ sorununa da değinen Civelek, “SUMOTAŞ için hala umut var. Bizler son ana kadar her zaman görevimizi yaptık. Sözleşmelere imzalar atılmasını istedik. Bağlar koptu. Yeni istifalar oldu. Bu konuda yeni gelişmeler olacağını düşünüyorum” dedi.
“SİRMEN, ‘ÇAMUR AT İZİ KALSIN’ DİYALOĞU YAPIYOR”
Civelek konuşmasının sonunda CHP’ye yüklenerek, “Sefa Sirmen Milletvekillerimiz için ‘çamur at izi kalsın’ diyalogu yapıyor. Bunu kesinlikle kabul edemem. Yuvacık barajını yaparken, neden bu kadar pahalıya yaptığını sormak gerek. Bu baraj maliyetinin çok çok üstünde yapıldı. Bu şehir bu baraj yüzünden ipotek altına alındı. Bizim borcumuzu hazineye olan borçtur. CHP Milletvekili Haydar Akar ise, Bakanımız dönmüyor diye sitem ediyor. Ben buna ‘Siyaset yapıyor’ derim” şeklinde konuştu.

05 Eylül 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR