Genç: Tek amacımız kardeşlikti

Suruç’ta bombalı saldırının gerçekleştirildiği basın açıklaması sırasında gençlerin arasında bulunan ve saldırıdan yaralı olarak kurtulan Emre Genç,...

Suruç’ta bombalı saldırının gerçekleştirildiği basın açıklaması sırasında gençlerin arasında bulunan ve saldırıdan yaralı olarak kurtulan Emre Genç, yaşadıklarını anlattı. Katliamcılara seslenen Genç, “Bu saldırıyı yapanlar bilsinler ki; iyiyi, güzeli savunanlar kazanacak” dedi.

 

“AMACIMIZ KARDEŞLİKTİ”

Bir ayı aşkın süredir başlattıkları kampanya ile Kobani’nin yeniden inşasına katkı sağlamak istediklerini belirten Emre Genç, “SGDF olarak bizim yaptığımız simgesel hareket tarihi bir önem taşıyacaktı. Yanımızda; park malzemeleri, çocuk oyuncakları ve oranın inşası için kullanacağımız malzemeler vardı” dedi.

 

“KOLLARIMDA CAN VERDİ”

Katliamın üzerinde büyük bir travma yarattığını söyleyen Genç, “Nasıl ayakta durduğumun farkında değilim. Sesleri bile algılamakta güçlük geçiyorum. Aslında hissediyorduk bir saldırı olabileceğini. Çünkü yaşama, barışa katkı sunmanın karşısında, insanlığa, yaşama düşman güçler var. Ellerimde can verdi yoldaşlarım. Ben şans eseri kurtuldum. Belki de fotoğraf çekmek için beş adım fazla atmamış olsaydım kurtulamayacaktım. Olay anında bir ses ve yakıcı bir sıcaklığın yoğunlaştığını hissettim. Kendime geldiğimde dönüp arkama baktığımda paramparça olmuş yoldaşlarımızın bedenlerini gördüm” dedi.

 

“ÖLENLERİN BAYRAĞINI DAHA İLERİ TAŞIYACAĞIZ”

Bu saldırıların kendilerini mücadeleden geri bırakmayacağını belirten Genç, şöyle “Ölenlerimizden aldığımız bayrağı daha ileriye taşıyacağız. Barış, kardeşlik, özgürlük diyen bizlerin, yani haklı olanların, iyiyi, güzeli savunanların kazanacağını çok iyi biliyoruz. Bu saldırıyı yapanlar bilsinler ki istediklerini başaramadılar” şeklinde konuştu.

22 Temmuz 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR