BAŞİSKELE'DE HİZMET ATAĞI

Başiskele Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler mahalle ve sokaklarda kaldırım taşı döşeme, yol açma ve genişletme çalışmalarına hız verere...

BÜYÜT

Başiskele Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler mahalle ve sokaklarda kaldırım taşı döşeme, yol açma ve genişletme çalışmalarına hız vererek hizmet atağına geçti. İlçenin her noktasında imar planlarına göre yol açan, genişletme yapan ekipler ileriye dönük olarak ulaşımı rahat ve sorunsuz bir yapıya kavuşturmak için uğraş veriyor. Yaya kaldırımı olmayan yolları ise yayalar için daha güvenilir hale getiriyor.

2012 yılı yatırım programı kapsamında yol açma ve genişletme çalışmalarına devam eden Başiskele Belediyesi vatandaşlara daha iyi hizmet vermek adına talepleri yerine getiriyor. Amaçlarının çalışmaların titizlikle yapılarak kaliteli ve kalıcı olarak kalması sağlamak olduğunu belirten Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz , "Geçtiğimiz yıl yarım kalan çalışmalar baharın gelmesiyle hız kazandı. İlçemizin trafiğini rahat ve sorunsuz bir yapıya kavuşturabilmek için dar olan yollarımızda genişletme, bozuk olan yollarımızda onarım çalışmalarımız aralıksız sürdürüyoruz" dedi.

Bu kapsamda Başiskele'de Döngel Merkez Mahallesi Millet Caddesi’nin 1,5 kilometrelik kısmında yaya kaldırımı yapmak için yolun her iki yönünde çalışma yapan ekipler kot farkı oluşan alanlarda yolu tutması için taş duvarlar örerek yaya kaldırımı yapacak. Sahil Mahallesi Menderes Caddesi'nin 200 metrelik kısmında bulunan yolu açan ekipler Kıyı Caddesi ve Orhangazi Caddesini birbirine bağladılar. Yeniköy Merkez Mahallesi Azra Sokak'ta yol genişletme çalışması yapan ekipler yola dolgu malzemesi serdi.

Döngel Mahallesi Andaç Sokak ta yapılan ham yol açımıyla Onurhan Caddesine ve Elfida Sokağa bağlantı yapıldı. Damlar Mahallesi Ziya Paşa Sokak'ta yapılan başka bir çalışmayla sokak genişletilerek malzeme serimi yapıldı. Serdar Mahallesinde bulunan 440 metre uzunluğundaki Ekberşah Sokak ve 300 metre uzunluğundaki Emir Sultan Caddesi ve İsmail Gazi Sokağın bir bölümüne çift taraflı yaya kaldırımı yapan ekipler çalışmalarını tamamladı. 280 metre uzunluğundaki İbrahim Hakkı Caddesi’nde de yol genişletme çalışması yapan fen işleri müdürlüğü ekipleri kot farkı nedeniyle oluşan bölümlere taş duvar ördü.

31 Mayıs 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR