Haller denetlendi, balık boyları kontrol edildi

Büyükşehir’e bağlı ekipler, Karşıyaka ve Ereğli Balık Halleri’nde denetim gerçekleştirdi. Denetimlerde balık boyları, tahta kasa veya doğrudan ürünler...

BÜYÜT

Büyükşehir’e bağlı ekipler, Karşıyaka ve Ereğli Balık Halleri’nde denetim gerçekleştirdi. Denetimlerde balık boyları, tahta kasa veya doğrudan ürünlerle temas eden yerlerde, alet ve ekipmanlarda tahtadan üretilmiş malzemeler kullanılıp kullanılmadığı incelendi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, gerçekleştirdiği gıda denetimleri çerçevesinde Ereğli ve Karşıyaka Balık Halleri’nde denetim yaptı. Denetim, Zabıta Dairesi Başkanlığı İhtisas Şube Müdürlüğü, Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Gıda Kontrol Şube Müdürlüğü ve Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı Ruhsat ve Denetim Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirildi.

Günün erken saatlerinde başlayan denetimlerde kullanılan tüm alet ve ekipmanların sağlığa uygun, kolay temizlenebilir ve dezenfekte edilebilirliği kontrol edilen denetimde ayrıca malzemelerin pürüzsüz, paslanmayan malzemeden yapılmış olup olmadığı, çalışanların portör muayeneleri, buz üretim yerleri, genel temizlikleri, soğuk hava depolarının sıcaklıkları ve işyeri ruhsatları kontrol edildi.

07 Mart 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR