Aydın: FETÖ operasyonlarında adaletli davranılmıyor

Saadet Partisi (SP) Karamürsel İlçe Teşkilatı divan kurulu toplantısı için bir araya geldi. İlçe binasında gerçekleştirilen toplantıya SP İl Yöneticis...

Saadet Partisi (SP) Karamürsel İlçe Teşkilatı divan kurulu toplantısı için bir araya geldi. İlçe binasında gerçekleştirilen toplantıya SP İl Yöneticisi ve İlçe Sorumlusu Sedat Doğu Uslu, SP Karamürsel İlçe Başkanı İsmail Aydın, ilçe yönetimi ve gençlik kollarının yanı sıra çok sayıda partili katıldı.

 

“MİLLETİMİZ ALDATILIYOR”

Açılış konuşmasını gerçekleştiren İsmail Aydın gündemle alakalı açıklamalar yaparak, “Hükümetimiz terörle mücadele konusunda gafletten kurtulabilmiş değil, milletimizi boş gündemlerle oyalamaya devam ediyorlar. G20 zirvesinde yaşanılanlar gündeme getirilerek milletimiz kahramanlık sloganlarıyla aldatılmaya devam ediliyor” dedi.

 

“İNSANLAR DAR BOĞAZA SÜRÜKLENİYOR”

Suriye meselesinde büyük bir çıkmaza girdiğimizi ekleyen Aydın, “Türk dış politikasının maalesef ki istikrarı yok. Bütün bunlar yaşanırken ülkemizdeki ekonomik istikrarsızlık ve işsizlik oranları giderek büyümekte ve insanlar ekonomik yönden dar boğaza sürükleniyor. 15 Temmuz darbe girişimin ardından FETÖ’ye karşı operasyonlar devam etmekte fakat yapılan operasyonlarda adaletli davranılmıyor” şeklinde konuştu.

 

“BU İŞİN AKTÖRLERİ RAHATÇA GEZİYOR”

Haksız yere ve FETÖ ile alakası olmayan insanların görevden alındığını belirten İsmail Aydın, “Bu işin aktörleri ve finansörleri olmuş insanlar hala rahat bir şekilde geziyorlar. Bu yapılanlar gösteriyor ki FETÖ’nün oluşturduğu etkiyi gidermek adına bürokraside ve diğer alanlarda yapılan bir çalışma yok ve hükümet bu konuda samimi davranmıyor. Başbakanın açıkladığı yatırım paketlerinin de takipçisi olacağız” dedi.

 

“ÜLKE FELAKETE SÜRÜKLENİYOR”

Ardından söz alan Sedat Doğu Uslu, “Darbe girişiminin ardından FETÖ ile mücadele edilmeye başlandı; fakat yapılan mücadele yetersiz kalıyor. Ülkemiz tam anlamıyla büyük bir felakete sürüklenmekte. Milli Savunma Bakanımız Fikri Işık; ‘TSK’da yapacağımız yeni reformları NATO ruhuna göre dizayn edeceğiz’ şeklinde bir açıklama yaptı. Bu açıklama büyük bir felakettir. TSK kuvvetlerimiz İslam coğrafyasını kana bulayan binlerce yetim ve öksüz bırakan NATO ruhuyla mı dizayn edilecek? Gelin bu yanlış açıklamadan bir an evvel vazgeçin” ifadelerini kullandı.

09 Eylül 2016 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR