O salona Ömer Halis Demir adı verildi

15 Temmuz darbe gecesi Özel Kuvvetler Komutanlığı’nda komuta kademesini kontrol etmek için gelen darbeci vatan haini komutanı şehit olacağını bile bi...

15 Temmuz darbe gecesi Özel Kuvvetler Komutanlığı’nda komuta kademesini kontrol etmek için gelen darbeci vatan haini komutanı şehit olacağını bile bile kurşun sıkarak öldüren ve darbenin seyrini tamamen değiştiren vatan kahramanı Ömer Halis Demir’in adı MHP Kocaeli İl Başkanlığı toplantı salonuna verildi. MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, MHP İzmit İlçe Başkanı Ahmet Yalçınöz ve il yöneticilerinin katıldığı açılışta konuşan Ünlü, “Bugün Ömer Halis Demir neyse, Fırat Çakıroğlu, Serdar Gökbayrak neyse İzmir’de düşmana ilk kurşunu sıkan Hasan Tahsin’de odur” dedi.

 

HOCA GÖRÜNÜMLÜ TERÖRİST

Açılışın ardından gündemi değerlendiren basın açıklaması yapan Ünlü, “7 Ağustos Pazar günü İstanbul Yenikapı’da Genel Başkanımızın’da katılımlarıyla gerçekleştirilen tarihi miting ile Türk Milleti Çanakkale ruhunu, birlik ve beraberliğini, yenilmezliğini, tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir. ’Alim ve hoca görünümlü bir terörist, sığındığı Pensilvanya'dan getirdiği beddua seanslarıyla, nefret söylemleriyle, öfke nöbetleriyle cinayet örgütüne Türkiye'ye 'vur' emri verdi. İblis'e ruhunu satan bu vaiz, Müslüman görünümlü bu Voyvoda, ihanetle, Türk ve Türkiye düşmanlığıyla doruğa çıktı, fitne ve münafıklıkta rekor kırdı. Haçlı emellerinin taşıyıcılığını yapan FETÖ, Türkiye'nin kalbine nişan aldı” ifadelerinde bulundu.

 

BUNDAN SORA HATAYA YER YOK

Konuşmalarına devam eden Ünlü, “15 Temmuz'da tankın önüne milli vicdan dikildi ve emperyalizmin maşası bu hainlerin defterini dürdü. Türk Milleti adeta şahlandı ve tüm dünyaya ders verdi. Değerli basın mensupları, bu süreçten sonra iktidar partisinin sorumluluğunun daha fazla arttığını kendilerine hatırlatıyoruz. Hangi çevreden olursa olsun adil olmak kaydıyla devlet içinde ve belediyelerde kanser gibi yayılmış bu hain yapının şah damarlarının kesileceğine inanıyoruz.  Aslında 15 Temmuz da FETÖ yapılanmasının bundan önce çok ciddiye alınmadığı ortaya çıkmış oldu. Bundan sonra bu süreçte bir hataya daha yer yoktur” şeklinde konuştu.

 

TEHLİKE TAM ANLAMIYLA GEÇMİŞ DEĞİL

Bu kentte kimin ne olduğunu herkesin bildiğini belirten Aydın Ünlü, “MHP Kocaeli teşkilatı olarak  FETÖ yapılanmasıyla ilgili yapılan tasfiye çalışmalarını yakından takip ediyoruz.  Kocaeli’de 12 Belediyeye sahip AKP’nin titizlikle çalışacağına ve kent vicdanını rahatlatacağına inanıyoruz. Bu süreçte adil olunacağına inanıyoruz. Gördüğümüz eksiklikler olursa uyarmaktan imtina etmeyeceğimizin bilinmesini isteriz. FETÖ hain yapılanmasının değirmenine su taşıyan kim varsa bundan önce hasmımızdı bundan sonrada öyle olacaktır. Görünen o ki 15 Temmuzdan sonra tehlike henüz tam anlamıyla geçmiş değildir. Aziz Türk Milleti’nin üstün ferasetiyle bu günlerde aşılacaktır. MHP olarak hepimiz görevimizin başındayız, bize düşen ne varsa buradayız” diye konuştu.

 

BAHÇELİ’YE ZİYARET

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü son olarak “Yarın Türk Dünyasının liderini ziyaret edeceğiz. 12 ilçe başkanımızla hazırladığımız rapor doğrutulsundan genel başkanımız Devlet Bahçeli ile görüşerek toplantında halinde olacağız” ifalerinde bulundu.

Ahmet HAZER

08 Ağustos 2016 Kocaeli- SiyasetYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

02

TC vatandaşı - Sayın Ahmet Hazer,

Şehidimizin soyismi Halisdemir' dir.. Halis diye 2. Bir ismi yoktur.

MHP il başkanlığının bu hatayı düzeltmesini ... Tabelayı değiştirmesini.. Lütfen daha duyarlı ve dikkatli olalım...

Yanıtla . 0Beğen 08 Ağustos 14:56
01

DNNSNMZ - Şahidimizin adı Ömer Halis DEMİR değil, Ömer HALİSDEMİR' dir.

Yanıtla . 0Beğen 08 Ağustos 14:56
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR