Kocaeli çok konuşuyor

        Bilgi Teknolojileri ve Kurumunun (BTK), Uluslararası Telekomünikasyon Birliği (ITU) ve Dünya Bankası verilerini baz alarak hazırladığı ‘Türkiy...

BÜYÜT

 

 

 

 

Bilgi Teknolojileri ve Kurumunun (BTK), Uluslararası Telekomünikasyon Birliği (ITU) ve Dünya Bankası verilerini baz alarak hazırladığı ‘Türkiye Elektronik Haberleşme Sektörü Penetrasyon Oranlarının Diğer Ülkelerle Kıyaslanması ve İl Bazında Analizi’ raporunu yayımladı.

 

ABONE SAYISI AZ

Rapordan derlenen bilgilere göre, 2012 yılının 2. çeyreğinden bu yana kişi başı mobil telefonla konuşma süresinde Avrupa’nın zirvesinde yer alan Türkiye, bulunduğu gelir düzeyi açısından mobil abone sayısının nüfusa oranında 167 ülke arasında ortalamanın altında kaldı. Türkiye’de beklenen mobil telefon penetrasyon oranı yüzde 96,85 iken gerçekleşen oran yüzde 91,4. Öte yandan Türkiye sabit telefon aboneliğinde yüzde 18,73, genişbant internette yüzde 39,2 penetrasyon oranıyla ortalamaların üzerinde yer aldı.

 

KOCAELİ DE SIRALAMADA

Türkiye'de sabit ve mobil telefon abone oranlarında iller arasında ciddi farklar bulunuyor. Kocaeli ise mobil ve sabit hat aboneliğinde ortalamanın üzerinde bir kullanıma sahip. Her iki ortalamada lider olan İstanbul ve Ankara ise diğer illere göre açık ara önde.

08 Mayıs 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR