Diyanet-Sen’de başkan değişmedi

Diyanet-Sen Kocaeli Şubesi 5. olağan genel kurulu dün Sekapark Otel’de gerçekleştirildi. Kongrede tek listeyle aday olan mevcut başkan Selami Tarcan,...

Diyanet-Sen Kocaeli Şubesi 5. olağan genel kurulu dün Sekapark Otel’de gerçekleştirildi. Kongrede tek listeyle aday olan mevcut başkan Selami Tarcan, 3. dönemde de tekrar başkan seçildi. Kongrede divan başkanlığına H. İbrahim Keleşoğlu seçildi.

 

141 kişinin oy kullanma hakkı olduğu kongreye Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutan, Memur-Sen İl Başkanı H. İbrahim Keleşoğlu, İl Müftü Yardımcısı Mustafa Derin, İzmit Müftüsü Abdulkadir Keşvelioğlu, İzmit Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Bulut, Kocaeli Din Görevlileri Derneği Başkanı Hüsnü Sarıkaya, Erbakan Vakfı İl Başkanı Mehmet Aras, Sakarya Diyanet-Sen Şube Ali Güzeldal ve üyeler katıldı.

 

4 YIL DAHA GÖREVE TALİBİZ

Kongrede konuşan başkan Selami Tarcan, mevcut yönetim kurulu ile seçime girdiklerini söyleyerek, “Kaldığımız yerden sendikamızı en iyisini yapmak için çalışacağız. Amacımız Kocaeli’de çalışan 2 bin üyeli sendikadır. Köyler ve kentler arasında zıt bir şekilde iş dağılımı var. Kocaeli genelinde bin 600 tane camii, 5 cemevi ve 5 Caferi camisi bulunuyor. Nüfusun yüzde 75’i şehirde yaşarken, diyanet çalışanlarının yüzde 75’i kırsal alanda görev yapıyor ve lojman ve ulaşım sıkıntısı yaşanıyor. Yönetimimiz ile 4 yıl daha göreve talibiz” dedi. Genel başkan Mehmet Bayraktutan ise, “Mayıs ayında Kocaeli’de 2 bin üye istiyoruz. Sendikamıza sahip çıkın” dedi.

 

YÖNETİM KURULU

Selami Tarcan

Mustafa Karataş

Zeki Albayrak

Muammer Çiçek

Çetin Kıranşal

Halit Es

Osman Öztoprak

 

 

DENETLEME

Rafet Bozdemir

İdris Dinç

Mustafa Gönül

 

DİSİPLİN

İsmail Sarıtaş

Yılmaz Yaykın

Necati Gürbüz

08 Kasım 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR